הנפקה בוורשה: MLP של הכשרת היישוב גייסה 140 מיליון ש'

זרוע הפארקים הלוגיסטיים של "הכשרת הישוב" – MLP – גייסה כ-140 מיליון שקל בהנפקת מניות בבורסה בורשה | הכשרת הישוב השקיעה כ-57.6 מיליון שקל ושמרה על שיעור אחזקתה ב-MLP | החברה, הפועלת בתחום הפארקים הלוגיסטיים באירופה, סיימה את תשעת החודשים הראשונים של 2022 עם עלייה של כ-160% ברווח לכ-400 מיליון שקל

עופר נמרודי | צילום: רמי זרנגר

זרוע הפארקים הלוגיסטיים של הכשרת הישוב, חברת MLP, נערכת להמשך יישום אסטרטגיית הצמיחה, בהתאם לתכנית שפרסמה לפני כשנה. הכשרת הישוב מדווחת היום, כי MLP שבשליטתה ונסחרת בבורסה בוורשה שבפולין, השלימה גיוס הון בסך של כ-140 מיליון שקל. בהנפקה השתתפה גם הכשרת הישוב בהיקף של כ-57.6 מיליון שקל ובכך שמרה על שיעור אחזקתה בחברה ברמה של 41.3%. 

גיוס ההון מתבצע במטרה לתמוך בתנופת ההתרחבות של MLP, כחלק מתכנית הפיתוח העסקי שלה לשנים הבאות. החברה מחזיקה כיום 20 פארקים לוגיסטייים בפולין, גרמניה, אוסטריה ורומניה. סך השטחים המושכרים שמחזיקה החברה עומדים כיום על כ-930 אלף מ"ר בשיעור השכרה של כ-100% בקירוב, וזאת לאחר שמתחילת השנה חתמה MLP על חוזי שכירות בהיקף של כ-270,000 מ"ר, גידול של כ-83% לעומת שנה קודמת. נוסף על כך, נמצאים בהקמה שטחים בהיקף של כ-150 אלף מ"ר נוספים. על פי תוכניתה של החברה, בכוונתה להגדיל במהלך השנים הקרובות את סך שטחי הפארקים המושכרים לרמה של כ-1.6 מיליון מ"ר. 

על פי דוחותיה הכספיים של החברה לסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה, היקף ה-NOI שלה עומד כיום על קצב שנתי של כ-163 מיליון שקל וה-FFO עומד כיום על קצב שנתי של כ-85 מיליון שקל. בשורה התחתונה, החברה סיימה את תשעת החודשים הראשונים של שנת 2022 עם עלייה של כ-160% ברווח הנקי שלה לכ-400 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה, נכון ליום 30/09/22, עומד על כ-1.8 מיליארד שקל, והוא גדל בקצב שנתי ממוצע של כ-20%.

MLP, זרוע הפארקים הלוגיסטיים של הכשרת הישוב, עוסקת בבעלות ופיתוח פארקים ללוגיסטיקה ותעשייה, הפועלת בפולין, גרמניה, אוסטריה ורומניה. החברה מחזיקה ומנהלת פורטפוליו נכסים בהיקף כולל של כ-1.66 מיליון מ"ר של שטחים להשכרה, שטחים לקראת הקמה וקרקעות לפיתוח עתידי. נכון לסוף הרבעון השלישי של 2022, השווי הנכסי הנקי שלה עומד על 2.4 מיליארד זלוטי.

הכשרת הישוב פועלת בתחום ייזום והשכרת נכסים מניבים בישראל ובפולין – שטחי מסחר, משרדים ופארקים לוגיסטיים; בתחום התחדשות עירונית בישראל; ובתחום ייזום למגורים בפולין. מנכ"ל החברה הוא מר עופר נמרודי.

במקביל, דיווחה הכשרת הישוב, כי השלימה את השלב המוסדי של הנפקת איגרות חוב. החברה מנפיקה 2 סדרות חדשות של איגרות חוב (24 ו-25), כאשר סדרה אחת מובטחת באמצעות שעבוד על מגדל "שבעת הכוכבים" בבני ברק, שלאחרונה דיווחה החברה שחתמה בו על חוזה שכירות בהיקף כ-18,000 מ"ר. ההנפקה נהנתה מביקושים גבוהים של למעלה מ-700 מיליון שקל, מתוכם בחברה החברה לגייס כ-460 מיליון שקל.

כתיבת תגובה