הסדר כולל עם יורשי השר בנימין (פואד) בן אליעזר

המדינה הגיעה לפשרה בקרב על נכסיו של השר המנוח בנימין (פואד) בן אליעזר • שלשת ההליכים שניהלה המדינה נגדו אוחדו והתביעה תימחק לאחר תשלום הכספים מהעזבון למדינה

בנימין (פואד) בן אליעזר. צילום פלאש 90.

מדינת ישראל הגיעה להסדר כולל עם מנהלי עזבונו של המנוח בנימין (פואד) בן-אליעזר ז"ל, הכורך יחד את שלושת ההליכים המשפטיים המתנהלים נגד העזבון באמצעות מיופי כוחו – ערעור המס שהתנהל בבית משפט המחוזי מרכז (לוד), הליך פלילי בבקשה לחילוט הרכוש התפוס המתנהל בבית משפט השלום בתל-אביב ותובענה אזרחית שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב.

ברקע הדברים ניצבים החשדות לפיהם נעברו לכאורה עבירות שוחד, עבירות הפרת אמונים ועבירות מס ברכוש התפוס הכולל את מחצית הבית ביפו וסכום מזומן בסך 575 אלף דולר שנתפס בכספת.

250/200 סייד בר + קובייה

במסגרת ההליכים הללו, פעלה המדינה למיצוי זכויותיה על פי הדין ביחס לרכוש הנגוע לכאורה בעבירה ומניעת מצב שבו העזבון יצא נשכר מביצוע עבירה לכאורה וייהנה מפירותיה, ובמסגרת התובענה האזרחית נתבעו כספים אשר על פי החשד קיבל לכאורה בן-אליעזר ז"ל שלא כדין.

על פי הסדר הפשרה שנחתם ישולמו למדינה סכומים משמעותיים.

בעקבות ההסדר אליו הגיעו הצדדים, הודיעה המדינה לאחרונה לבית משפט השלום בתל-אביב כי היא מושכת את הבקשה לחילוט הרכוש והתביעה האזרחית תימחק לאחר שישולמו למדינה מלוא הכספים מושא ההסדר.

ערעור המס נוהל על-ידי עו"ד קרן יזדי-סופר מהמחלקה הפיסקאלית בפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי), התביעה האזרחית נוהלה על-ידי עו"ד עדי אברונין מפרקליטות מחוז תל-אביב (אזרחי) בליווי עו"ד אסנת דפנה מהיחידה לאכיפה אזרחית והליך התפיסה הפלילי נוהל על-ידי עו"ד חופית שרים מפרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה).

עו"ד עדי ברקאי, בא-כוחה של דולי בן אליעזר, המנהל את עזבונו של בנימין בן אליעזר יחד עם עו"ד שלומי כהן, מסר לאחר מתן ההחלטה, כי "אחרי שנים קשות במהלכן איבדו בני המשפחה את יקירם בצל הפרשה, הגיעו הצדדים להסדר פשרה במסגרתו המדינה גם תחזור בה מתביעות והליכים מיותרים שהיא נקטה כלפי העזבון.

Inner article

"אנו מברכים על ההסדר הנמוך מסכום התביעות המקוריות, אשר ישים קץ לפרשה הכואבת והממושכת ויאפשר לבני המשפחה להחלים מאבלם ולהמשיך בדרכם".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה