העימות והתביעה: כמה עולה ק"ג תפוחים לרמי לוי?

רמי לוי מבקש מנשיא התאחדות האיכרים חצי מיליון שקלים פיצוי בעקבות סכסוך מתוקשר על מחיר ק"ג תפוחים פינק ליידי • לדברי רשת רמי לוי, נשיא ההתאחדות "פוגע ברשת רמי לוי ובמוניטין החזק והיקר שלה" • תפוח בלי דבש

תפוחים. מה המחיר האמיתי? | צילום: ארכיון

"מרשיי מחזיקים בחשבונית רכישה של רשת רמי לוי אשר מציגות שחור על גבי לבן את מחירי הקנייה מספקי התפוחים בארץ ובחו"ל מסוג פינק ליידי, אשר רחוקים הם מרחק רב מ-2 שקלים לק"ג שלא לומר רחוקים בפער של מאות אחוזים מהמחיר שציינת", נטען על ידי הרשת.

סיידוף-בראשי מציינת כי מדובר ב"חברה ציבורית שמדווחת מידי רבעון את תוצאותיה הכספיות לציבור. רווחיותה הגולמית של מרשתי, הן בתחום הפירות והירקות והן במכירותיה בכללותן מפורסמת בדיווחי החברה לבורסה לני"ע והיא הנמוכה ביותר בסקטור", דבר אשר לטענתה מעידה על "הרווחיות של מרשתי בתחום הפירות והירקות וההוגנות של מרשתי בהתאם להתחייבות של מרשתי לצרכן".

box

ב'גלובס' דווח, כי בנוסף לפיצוי של 500 אלף שקל בתוך 24 שעות, דורשת הרשת להוריד כל התייחסות לרשת רמי לוי או ללוי האיש מאתר ההתאחדות, ולפרסם התנצלות באמצעי המדיה בהם פורסמה מה שלוי מכנה "הטעיה אודות מחיר הקנייה של תפוח פינק ליידי על ידי רשת רמי לוי".

תגובת נשיא התאחדות האיכרים, דובי אמיתי: "את התנאים להתערבות יזם וקבע רמי לוי בעצמו. רמי לוי הציע שאם דובי יביא הוכחה שרמי לוי רכש מחקלאי תפוח בשני שקלים הוא ישלם 10 מליון דולר. דובי עמד בתנאי ההתערבות בשידור חי. מעבר לזה הציבור מוזמן לצפות ולשפוט בעצמו".

 

side
Technion – inner

כתיבת תגובה