העירייה ו'כל זכות' יציבו קיוסקי מידע כשרים בבני ברק

מטרת ה"קיוסקים" שיוצבו בלשכות הרווחה בעיר, היא להקפיץ את מיצוי הזכויות בקרב הציבור החרדי ולאפשר ליותר אנשים לקבל את המגיע להם מהרשויות על פי חוק

עמדת מידע של 'כל זכות', צילום מסך

עיריית בני ברק ואתר 'כל זכות' המפעיל מאגר מידע מקיף על זכויות תושבים והדרך למימושן, יוצאים בימים אלו בשיתוף פעולה בפרויקט חדשני להצבת עמדות מידע (קיוסקים) כשרות לציבור החרדי, בהן יוצגו אלפי ערכים ונתונים שיסייעו לציבור בהכרה ובמיצוי זכויות מול משרדי ממשלה ומשרדים ציבוריים אחרים.

כל זכות הוא מאגר המידע החופשי והגדול בישראל המרכז תחת אתר אחד את כל המידע על זכויות תושבי ישראל והדרכים לממשן. המידע באתר הפועל כמיזם משותף של משרד המשפטים, מטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי והמכון למנהיגות וממשל בג'וינט ישראל, מובא בשפה פשוטה וברורה, ומוגש לציבור בחינם, באופן חופשי וללא כל כוונת רווח.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו ל'ביזנעס' בפייסבוק

המאגר מכיל למעלה מ-5,400 דפי מידע במגוון רחב של תחומים כמו זכויות עובדים, בריאות, מוגבלויות, זקנה ועוד. המאגר משרת למעלה מ-4.6 מליון פונים בשנה. ברם, כדי לאפשר לציבור החרדי להשתמש במידע הרב שבכל זכות, פותחה גרסה ייחודית בעבור עמדות המידע (קיוסקים) הכשרות. גרסה זו מכילה רק דפי מידע המופיעים באתר, ואינה מאפשרת כל גישה לרשת האינטרנט, להוציא הדפסת טפסים מאתרי ממשלה.

ההחלטה על הצבת עמדות המידע נתקבלה לאחר סדרת מפגשי חשיבה עם אישי ציבור חרדיים, שעמדו על הצורך של הציבור החרדי בביצוע מהימן ונגיש לקבלת מידע על מגוון זכויותיו. חנוך זייברט, ראש עיריית בני ברק, ציין את הקמת עמדות המידע לרווחת כלל הציבור, בשיתוף פעולה יעיל עם כל זכות, ואת שילובו של פרויקט זה בפעילויות העירוניות לקידום שירות לתושבים. זייברט הדגיש כי העירייה תסייע, ככל יכולתה, בתקציבים ובאמצעים, לפיתוח המסגרות למיצוי מרבי ומיטבי של הזכויות לאוכלוסיית העיר.

כתיבת תגובה