העסקן הרפואי שלא אומר נואש: מעצמת פירר חוגגת 40 שנה

אלימלך פירר, מייסד ויו"ר 'עזרא למרפא'

פירר בסיור במרכז הרפואי 'מעיני הישועה' | צילום: דוברות מעיני הישועה

המלך של העסקנים הרפואיים חוגג 40 שנות פעילות. אחרי שזכה בפרס ישראל, פרס בגין, עיטור הנשיא, ושלשה תארי 'דוקטור לשם כבוד' שונים, (מאוניברסיטת בר אילן, מכון וייצמן למדע ואוניברסיטת חיפה) ניתן לומר כי הרב אלימלך פירר מיתג את עצמו כעסקן הרפואה הראשון במעלה בישראל.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

לחצו כאן למעבר לדירוג 'המשפיעים' המלא של 'ביזנעס'.

חשוב לציין כי ר' מיילך פירר לא למד רפואה בצורה ממוסדת ומסודרת. הידע שיש לו נרכש לאורך עשרות רבות של שנים והיכרות עמוקה עם עשרות אלפי מקרים רפואיים ייחודיים, כמו גם היכרות עומק עם אנשי הצוות והציוד הרפואי המתאים בעשרות בתי חולים בארץ ובעולם.

למעשה, כפועל יוצא מפעולותיו הרבות לאורך השנים, ומהיותו "היועץ הרפואי" היחיד מסוגו בארץ, עם הזמן החלו אנשים נוספים לעסוק במקצוע הייעוץ הרפואי. נציין את שמעון ברוין, בני פישר, יצחק שטרן ויוסי עהרבליך. כולם עסקנים רפואיים מהשנים האחרונות שמייעצים, מתווכים ומטפלים בנושאי רפואה מסובכים שעבור האזרח הפשוט הם בלתי פתירים. כולם באו בעקבות פירר שהיה הראשון שעורר את הצורך והמודעות של המגזר החרדי בייעוץ עבור מקרים רפואיים לא פשוטים. ייעוץ רפואי טוב והגון, יכול לא רק לחסוך כסף רב, אלא גם להציל חיים במקרים רבים.

בארבעים שנות פעילותו של פירר, המודעות במגזר החרדי לנושאים רפואיים רבים גברה, וניתן לומר כי פירר קבע סדרי עולם בהתנהלות של בני המגזר החרדי בנושאי רפואה לא שגרתיים.

דבר ברור מאליו, היא העובדה כי פירר מסייע לכל הפונים אליו, ללא הבדלי דת גזע ומין, ושירותי הייעוץ שלו ניתנים לכל הפונים והפונות מכל המגזרים, ושלא על מנת לקבל שכר. לפני כחמש שנים סייע פירר לראש המוסד לשעבר מאיר דגן ז"ל, שעבר השתלת כבד בחו"ל. פירר היה לצדו של דגן לאורך כל הדרך של תהליך ההשתלה, עד שהסתיים על הצד הטוב ביותר.

בנוסף לפעולותיו בתחום הרפואה, פירר מגייס כספים רבים למגזר החרדי, החל מישיבות, כוללים ובתי כנסת, באמצעות פילנתרופים ועשירי תבל הנמצאים איתו בקשר.

בחג החנוכה האחרון קיים פירר אירוע התרמה יוקרתי במלון דייויד אינטרקונטיננטל בתל אביב. עלות כל כרטיס החלה ב- 4,000 $. מיותר לציין שהאולם היה מלא מפה לפה בבכירי המשק הישראלי, אנשי עסקים, אוליגרכים, ואישי ציבור מהמגזר העסקי.

כאמור, לאורך ארבעת העשורים בהם פועל פירר, השפעתו על הבריאות והכלכלה של כלל הציבור בישראל, והציבור החרדי בפרט, היא רבה מאוד, ולטובה.

תגובה אחת ל: "העסקן הרפואי שלא אומר נואש: מעצמת פירר חוגגת 40 שנה"

  1. יש גם את הרב רגוביי מעזר מציון שהוא גדול מאוד
    ויש הרב שמואל רוזנפלד מי-ם ותלמידיו כמו גלושטיין וכו'

כתיבת תגובה