הפועלים: התוצאות הכספיות לא ישפיעו על הבונוס לעובדים

בנק הפועלים הודיע כי למרות החקירה בארה”ב ועלותה, 11,500 עובדי הבנק יקבלו את הבונוס השנתי • הבונוס מסתכם בדרך כלל בשיעור של משכורת חודשית ממוצעת • ללא ההפרשה, הפועלים היה רושם את הרווח הנקי הגבוה ביותר שלו אי פעם

בונוס לעובדים | אריק פינטו. מנכ"ל הפועלים | צילום: Avi Dishi, פלאש 90

אחד עשר וחצי אלף (11,500) עובדי בנק הפועלים יכולים להיות רגועים. מה שמכונה אצלם בחיוך ‘משכורת 13’, לא תיפגע השנה. הבונוס השנתי יחולק גם השנה.

זאת למרות שהתשואה על ההון עמדה מתחת ליעד – בעקבות ההפרשה בגין החקירה שמקיים משרד המשפטים בארה”ב – אך הדבר לא ימנע מעובדי הפועלים את הבונוס השנתי, כך הודיע  המנכ”ל אריק פינטו.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

בתוצאותיו הכספיות לרבעון הרביעי לשנת 2018, הציג בנק הפועלים עליה של כ-11% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל ב-2017. עם זאת בשל ההפרשה בגין החקירה בארה”ב הרווח הנקי של הבנק נחתך בגסות ברבעון הרביעי בהשוואה לתקופה המקבילה.

נזכיר, כי הפועלים הפריש סכום של כ-246 מיליון דולר (922 מיליון שקל) עבור החקירה בגין הוצאות משפטיות ואחרות – מתוכם סכום של 637 מיליון שקל שהבנק כבר הוציא לסוללת עורכי דין (בעיקר אמריקאים), רואי חשבון, יועצי תקשורת, וגורמים שאמונים על איסוף ועיבוד המידע הרב שאמור להיות מועבר לרשויות המס האמריקאיות.

המנכ”ל אריק פינטו הסביר ,כי “לפי התוצאות הכספיות שמושפעות מהחקירה, לא היינו אמורים לחלק בונוס לעובדים, אבל המלצנו לדירקטוריון שיהיה בונוס מתוך הוקרה לעבודתם”.

נציין, כי במידה ולא הייתה מתקיימת ההפרשה, הפועלים היה רושם למעשה את הרווח הנקי הגבוה ביותר אי פעם שלו, שהיה מסתכם בכ-3.5 מיליארד שקל.

“התוצאות הכספיות מעידות על חוסנו של הבנק ועל היכולת שלו לייצר צמיחה וערך, על אף האתגרים שניצבים בפנינו, לרבות החקירה האמריקאית. התוצאות משקפות את הצמיחה המרשימה של תיק האשראי של הבנק, הזינוק בהכנסות וברווחיות, והמשך מהלכי התייעלותו והעובדים זכאים להערכה על כך”, סיכם פינטו.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה