הצווים לסגירת ערוץ אל ג'זירה בישראל הוארכו ב-45 יום

לאחר שחוו"ד ביטחונית קבעה כי שידורי הערוץ מהווים פגיעה ממשית בביטחון המדינה ויש הצדקה להאריך את הצווים – שר התקשורת ד״ר שלמה קרעי חתם כעת על הארכת הצווים נגד ערוץ אל ג'זירה בעוד 45 ימים | שידורי הרשת בחברות הכבלים והלוויין והגישה לאתרי האינטרנט שלה יישארו חסומים

החרמת ציוד ממשרדי אל ג'זירה בידי מפקחי משרד התקשורת

שר התקשורת ד״ר שלמה קרעי חתם כעת על הארכת הצווים נגד ערוץ אל ג'זירה בעוד 45 ימים. לאחר שהממשלה אישרה פה אחד את בקשת שר התקשורת להאריך את הצווים, בהתבסס על חוות דעת מעודכנות מכל גורמי הבטחון, הקובעות באופן חד משמעי כי שידורי הערוץ מהווים פגיעה ממשית בביטחון המדינה ויש הצדקה להאריך את הצווים.

נציין כי בדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי בעניין אלג'זירה, קבע בית המשפט: "התמונה המתקבלת לא מותירה מקום לספק על אודות אופי מערכת היחסים הנמשכת שבין ערוץ אל ג׳זירה לבין ארגון הטרור ולכך שהתכנים המשודרים בו משרתים את ארגון הטרור חמאס ומצויה בהם פגיעה משמעותית בביטחון המדינה, הנתונה במלחמה קשה בארגון הטרור."

בהתאם להחלטת שר התקשורת על ההארכת ההוראות, הוציאה מנכ״לית המשרד, עו״ד עינבל משש, הנחיות על הפסקת השידורים לערוץ אל ג'זירה ל – 45 יום נוספים. כמו כן, שידורי הרשת בחברות הכבלים והלוויין והגישה לאתרי האינטרנט שלה, יישארו חסומים.

שר התקשורת חה״כ ד"ר שלמה קרעי: "לא נאפשר לערוץ הטרור אלג'זירה לשדר מישראל ולסכן את לוחמינו. לאור חומרת הפגיעה בבטחון המדינה על ידי ערוץ הטרור אל ג'זירה, אני משוכנע שצווי הסגירה יוארכו גם בהמשך בד בבד עם הארכת הוראת השעה הקבועה בחוק, המסמיכה את שר התקשורת לפעול כנגד גופי שידור זרים הפוגעים בבטחון המדינה."

כתיבת תגובה