הצווים שוב נחתמו: מחיר הדלק לא יעלה

שר האוצר חתם על צווים המאריכים את תוקף הפחתת מס הבלו ומס הקניה המוטלים על בנזין עד סוף נובמבר 2023: מחיר הדלק לא יעלה | מאז אפריל 2022, על רקע העלייה במחירי הדלק, חלות ברציפות הוראות שעה המפחיתות את המסים על הבנזין

מתדלקים | צילום אילוסטרציה: קובי גדעון, פלאש 90

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', חתם על צווים המאריכים את תוקפן של הפחתות מס הבלו ומס הקניה המוטלים על בנזין. בהתאם לצווים שנחתמו, ההפחתה של 70 אגורות במחירו של ליטר בנזין לצרכן, לעומת מחירו ללא הפחתות מס, תוסיף לעמוד בתוקפה עד לחצות הלילה שבין ה-30 בנובמבר ל-1 בדצמבר 2023. כתוצאה מכך, מחיר הדלק לא ישתנה ויוסיף לעמוד על 6.94 ₪ לליטר.

מאז אפריל 2022, על רקע העלייה במחירי הדלק, חלות ברציפות הוראות שעה המפחיתות את מס הקנייה ומס הבלו החלים על בנזין. ב-6 בנובמבר 2023 חתם שר האוצר על צווים המפחיתים מס הבלו ומס הקנייה על בנזין במידה המביאה להפחתה של 70 אגורות במחירו של ליטר בנזין ביחס למחירו ללא הפחתות מסים. תוקפם של צווים אלה אמור היה לפוג בחצות הלילה שבין ה-16 ל-17 בנובמבר והצווים שנחתמו בסוף השבוע שעבר נועדו להאריך את תוקפה של הפחתה זו עד לסוף חודש נובמבר 2023 ולמנוע את עליית מחירי הדלק.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה