הצרכן בראש: ההשוואה לחו"ל הורחבה למוצרים נוספים

עודכנה רשימת המוצרים שהרשתות חייבות להציג את מחירם הממוצע בחו"ל • מוצרים חדשים על הכוונת

המחירים יסומנו. רשת שיווק, אילוסטרציה | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן חתם על צו סימון מוצרים מעודכן, המשווה את מחיריהם הממוצע של מוצרים שונים בחו"ל לאלו המשווקים במדינת ישראל ונמצאים בשליש העליון של ההתפלגויות, כלומר – נמצאו כיקרים ביותר מבין כלל המוצרים מאותה קטגוריה. 

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

Box

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן תמשיך לאכוף את הצו, וקמעונאי שלא יציג לצרכן את מחיר המוצר בחו"ל יהיה חשוף לעיצומים כספיים שיוטלו עליו. הרשימה כוללת את 8 המוצרים בהם פערי המחירים הגבוהים ביותר – 49% לנמוך ביותר ועד ל-115% לגבוה. בין המוצרים: משחות שיניים "קולגייט", דאודורנט גברים "ג'ילט", דאודורנט נשים "דאב" וכן מוצר של מותג "או בה" ומוצר של מותג "אולוויז דייליז".

הצו פורסם כבר ב-12.12.2018 והוא נותן לרשתות השיווק 10 ימי עבודה להיערך. משמע שהחל מיום 27.12.18 השלטים חייבים להימצא ליד המוצרים כפי שקובע הצו.

בין המדינות שנבדקו נמצאות פורטוגל, בולגריה, צ'כיה, גרמניה, רומניה, בולגריה, צרפת, אסטוניה, אוסטריה, בריטניה, פורטוגל, אירלנד ודנמרק.  

Inner

במקביל לעדכון הצו, הממונה על הרשות להגנת הצרכן, עו"ד מיכאל אטלן הוציא הנחייה מעודכנת בנושא הצו ובה הנחיות לקיום הצו (גודל השלטים, גופן, מיקום ועוד) – ההנחיה נמצא באתר הרשות.

הרשות להגנת הצרכן וסחר הוגן מבצעת אכיפה ומטילה עיצומים כספיים על כל שלט שלא יוצב על המדף, לצד המוצר.

עו"ד מיכאל אטלן, הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן: "הרשות תמשיך לאכוף את הצו ותוודא שהקמעונאיים מציגים לצרכנים את המחיר הממוצע של המוצרים בחו"ל כפי שדורש הצו. הדבר חשוב למאבק ביוקר המחיה והרשות שותפה למאבק זה. במוצרים שבצו פערי המחירים גדולים ולא הוגנים, מחירים שמשקפים כוחנות כלכלית רק כי אפשר".

Inner – Calcala

כתיבת תגובה