הראל רוכשת ב-185 מיליון ש' קופות גמל ופנסיה מ'פסגות'

הראל חתמה על מזכר הבנות לרכישת פעילות פנסיה וגמל מפסגות בתמורה ל- 185 מיליוני ש"ח • מדובר על קרנות הפנסיה והגמל של פסגות בבעלות אלטשולר-שחם שעל פי הערכות נאמדות בכ-25 מיליארד שקל

מישל סיבוני מנכ''ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים הודיעה היום כי החברה הבת, הראל פנסיה וגמל, חתמה על מזכר הבנות עם פסגות – שנמכרה לאלטשולר שחם ע"י קרן אייפקס – לפיו היא תרכוש, תמורת 185 מיליוני ₪, קופות גמל וקרנות פנסיה ("הקופות הנמכרות"), שהיקף הנכסים המצויים בהן, נכון ליום 31 במרץ 2021, מסתכם בכ-26 מיליארד ₪. הרכישה הינה בכפוף לחתימת הסכם מחייב ולהתקיימותם של תנאים מתלים לרבות: אישור הממונה על התחרות ל"מיזוג חברות" מכוח הוראות חוק התחרות הכלכלית, תשמ"ח-1988 וכן כלל האישורים אשר יידרשו מאת הממונה על רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון, לצורך השלמת העסקה.

הקופות הנמכרות כוללות את פעילות קרנות הפנסיה של פסגות, ובכלל זה קרן הפנסיה הותיקה ה.ע.ל, קופות הגמל להשקעה של פסגות וקופות הגמל לחסכון לכל ילד, וכן קופות מרכזיות לפיצויים.

250/200 סייד בר + קובייה

במסגרת מזכר ההבנות סוכם על קיומה של בדיקת נאותות, שבמהלכה התחייבה פסגות שלא לנהל מו"מ עם גוף אחר בקשר עם המכירה של הקופות הנמכרות.

לפי 'כלכליסט', אלטשולר שחם, שהשלים בתחילת החודש שעבר את רכישת פסגות בסכום של 910 מיליון שקל, היה חייב מבחינה רגולטורית למכור את הקרנות וניהול התיקים של החברה הנרכשת. זאת מכיוון שמי שביצע את הרכישה הייתה חברת הגמל והפנסיה שלו, ולזו אין היתר להחזיק בפעילות שאינה מתחומי פעילותה.

כמו"כ נזכיר, כי העסקה יוצאת לדרך עקב התחייבותו של אלטשולר שחם למכור חלק מקרנות הפנסיה של פסגות. זאת, לאור הוראת הרגולטור כתנאי לאישור עסקת רכישת פסגות מקרן אייפקס ע"י אלטשולר.

מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים מסר כי "הרכישה מתבצעת במסגרת האסטרטגיה של הראל להרחיב את פעילותה בתחום הפנסיה והחיסכון. זאת תוך מינוף מערכות הליבה של הראל בתחום זה, הכוללות את מערכי השירות וממשקי העבודה אל מול סוכני הראל ואל מול מעסיקים בכל תחומי המשק".

לדברי סיבוני, "רכישת הפעילות תהווה חיזוק משמעותי להראל בתחום הביטוח והחיסכון הפנסיוני ותסייע לביסוס מעמדה של הראל שמחזיקה בקרן הפנסיה השנייה בגודלה בישראל.

סיבוני הוסיף עוד כי "רכישה זו מצטרפת לפעילויות שונות שבוצעו בהראל במטרה לפתח ולהרחיב את הפעילות העסקית. כך לדוגמה, לאחרונה, חתמה הראל עם שירביט על מיזכר הבנות לפיו תרכוש הראל את מלוא פעילותה הביטוחית של שירביט אשר לה כ-3% נתח שוק בתחום הרכב ו- 80,000 לקוחות ומערך סוכנים רחב לצד שיווק ישיר.

Inner 620/130

כתיבת תגובה