הרבה צבע ופרחים תוך שמירה על מראה קלאסי

המשפחה ביקשה “צבע”, הם רצו המון צבע בבית. מבלי להתפרע הפך הבית העירוני צבעוני וחי. עיצוב בסגנון כפרי קלאסי, נוטה לאנגלי.

כשהוזמנתי לעצב את ביתם של משפחת פיליזר, הבית היה לאחר ההריסה ומוכן לבניה מחודשת. הבקשה המרכזית של המשפחה ובעיקר של האם, הייתה “צבע”, הם רצו המון צבע בבית. הם לא ביקשו להתפרע אלא להכניס אלמנטים של צבע ולהפוך את הבית העירוני לקצת כפרי צבעוני וחי. לכן בחרנו בסגנון כפרי קלאסי, קצת נוטה לאנגלי.

החדר הראשון עליו ישבנו היה חדר הבנות, הם ביקשו חדר לנסיכה – כשהדיירת היא ילדה בת 8 שאוהבת פרחים וורוד. החלטנו ללכת על טאצ’ עדין של ורוד משולב בטפט פרחוני. את הקיר חלקנו ל 2 כשבחלק העליון הדבקנו טפט פרחוני, ובחציו התחתון צבענו בוורוד עתיק. עבור המיטות בחרנו בבסיס מיטה פשוט והוספנו לו חצאית קומות שנתנה לתת לחדר סגנון קלאסי. בחרנו שידה בשילוב של לבן ועץ שנתנה נוכחות עדינה וצעירה. הוספנו וילון נקי ופשוט כי הרגשנו שהחדר כבר מלא בצבע וצריך לאזן. כהשלמה קנינו כריות למיטה שאחרי התוספת שלהם נראתה כספה, והחדר נראה מזמין וחמים.

roga-250

בחדר ההורים העזנו. האב נתן לנו יד חופשית וכחלומה של אשתו מלאנו אותו בצבע. כיסינו את הקיר המרכזי בטפט פרחים ולקירות בחרנו בצבע סגול. בכדי שלא לקבל סגנון ילדותי מידי הלכנו על סגול אפרפר עדין מאוד ולא בסגול נועז. שידת העץ שהגיעה עוד לפני השיפוץ התאימה מאוד ובכדי לתת טאצ’ כפרי התווספה לה וואזה עם פרחים עדינים.

גם פה בחרנו ללכת על וילון עדין ופשוט כדי שלא יפגין יותר מידי נוכחות, אבל בכל זאת לא ויתרנו על מוט זהב קלאסי שהשתלב נפלא עם המנורה והצבעוניות של החדר.

בבחירת הריצוף לקומת חדרי השינה החלטנו ללכת על ריצוף דמוי עץ לכל הקומה. בעיני הריצוף  בהקשר של הצבע נותן המון באופן כללי וריצוף בסגנון של עץ יכול לגרום לכל חדר להראות יפה יותר ומיוחד יותר. אם בעבר רצפת פרקט הייתה נחשקת אך גורמת לבעיות לאחר ההתקנה מבחינת עמידות, היום עם ריצוף דמוי עץ אין את אותן הבעיות, אפשר לשטוף אותה ללא בעיה, ולכן היכן שהיא מתאימה, אין לי התלבטות.

רוגע160
inner

כתיבת תגובה