השקל נחלש: מבצע המנהרות לא "מגן" על המטבע המקומי

חיזבאלה חופר, הצבא מאיים, והמט"ח עולה מול השקל שמאבד מערכו • 'מגן צפוני' – ההשלכות הישירות על שוק המטבע

דולר-שקל-אירו. אילוסטרציה: The World in HDR | שטארסטוק

מט"ח צפוני: חיזבאלה יצר מתח בצפון לאחר ששנים ארוכות ביצע חפירת מנהרות באדמה שבין לבנון לישראל. אלא שהבוקר קמו תושבי המדינה לבשורה: צה"ל פועל עתה להשמדת המנהרות ומאיים על חיזבאלה, אם תיכנסו למנהרות ההתקפיות שבניתם, חייכם בסכנה.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

box

"משנת 2006 זיהינו כי חיזבאלה בונה מנהרות הגנתיות בשטח שלו והגביר זאת לאחר המלחמה. ב-2012 זיהינו את תוכנית 'כיבוש הגליל' שנסראלה מדבר עליה, והיא כללה רכיב מפתיע של מנהור התקפי. ב-2013 בדקנו את הנושא בעקבות דיווחים של אזרחים על קולות חפירה, אך הם נשללו והתברר שלא היו מנהרות חודרות" נמסר מדובר צה"ל.

"התנאים המבצעיים הבשילו למבצע בחודשים האחרונים, והוא גובש במטכ"ל כחלק מאיום המנהור. זו ההוכחה הבוטה ביותר להפרת החלטה 1701 של האו"ם שסיימה את מלחמת לבנון השנייה", אמרו בצה"ל.

ההשלכות על מטבעות החוץ מול השקל – מידיות. השקל נחלש עתה  ונסחר מול הדולר ב-3.73 שקלים לדולר שהתחזק במחצית האחוז, וב-4.25 לאירו שמתחזק באחוז שלם.

האירו מתחזק מול הדולר ב-0.3% ונסחר תמורת 1.13 דולר לאירו. עם זאת, הלירה הבריטית צברה הבוקר תאוצה אדירה והתחזקה בחצי אחוז מול הדולר לאחר שבית הדין האירופי לצדק פרסם חוות דעת של אחד היועצים בבית הדין ולפיה, בריטניה יכולה לבטל את הברקזיט מבלי לקבל את רשותן של יתר מדינות האיחוד האירופי.

side
Technion – inner

כתיבת תגובה