התוכנית שתכפיל את בית דגן: 2,265 יח"ד וכ-50 דונם שטחים פתוחים

הוועדה המחוזית מחוז מרכז החליטה לאשר סופית את תוכנית משרד הבינוי והשיכון להקמת שכונת מגורים חדשה בבית דגן 'האתרוג' שתיבנה על עתודת הקרקע האחרונה שנותרה לפיתוח היישוב | התוכנית כוללת 2,265 יחידות דיור, שטחי ציבור, מסחר ותעסוקה, וכ-50 דונם שטחים פתוחים

בית דגן | הדמיה: קורין אדריכלים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז, בראשות עו"ד מיכה גדרון, אישרה סופית את תוכנית משרד הבינוי והשיכון להקמת שכונת מגורים חדשה ביישוב בית דגן 'האתרוג', אשר הוצגה ע"י אדריכל מחוז מרכז במשרד הבינוי והשיכון, טימור מגרלי.

התוכנית, משתרעת על שטח כולל של כ-614 דונם, וממוקמת מדרום-מזרח לישוב בית דגן ומהווה המשך רציף לבינוי הקיים והמאושר של היישוב.

התוכנית כוללת 2,265 יחידות דיור שיוקמו בבינוי מדורג: בחלק הצפוני של השכונה ובסמוך ליישוב הקיים יוקמו מבני מגורים בני 3-4 קומות, ובחלק הדרומי של השכונה, יוקמו מבני מגורים בני 7-9 קומות שבחלקם תשולב חזית מסחרית. מתוך כלל יחידות הדיור, 453 יוקצו לטובת דירות קטנות ו-270 יחידות דיור יוקצו עבור דיור מוגן.

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 18,171 מ"ר עבור שטחי תעסוקה, 10,487 מ"ר עבור שטחי מסחר, 76 דונם עבור שטחי ציבור, כולל שטח לטובת הקמת בית ספר יסודי חדש ופארק עירוני בשטח של כ-50 דונם שישרת את כלל תושבי היישוב.
כמו כן, התוכנית מייצרת רצף שטחים פתוחים המתחברים לשטחים החקלאיים שממזרח לבית דגן.

האדריכלית הראשית במשרד הבינוי והשיכון, ורד סולומון ממן: "תוכנית 'האתרוג' היא אחת התוכניות הראשונות שבהן שמנו דגש מיוחד על עיצוב הבניה המרקמית ויצירת רציפות של דופן הרחוב. בתוכנית ניתנה תשומת לב לפינות הרחובות, חשבנו על הילדים שצריכים לעבור כבישים ולהגיע אל מוסדות החינוך והשטחים הציבוריים הפתוחים. הבאנו משהו חדש שהוטמע גם בשאר התוכניות שלנו במשך ארבע השנים האחרונות ומהווה צעד משמעותי בשדרוג חיי קהילה בשכונה. אני שמחה על האישור שניתן לתוכנית ומחכה לראותה נבנית ועוברת מן הנייר אל השטח."

מתכננת מחוז מרכז במינהל התכנון, טלילה הראל: "מדובר בתוכנית משמעותית ליישוב בית דגן, מאחר והיא מצויה מחוץ למגבלות הרעש של נתב"ג, ולמעשה הינה עתודה הקרקע האחרונה לפיתוח בתחום היישוב. התוכנית מציעה תוספת של יחידות דיור, שטחי תעסוקה ושטחי ציבור הנדרשים לפיתוח היישוב ולצמיחתו כיישוב משמעותי במרכז הארץ".

התוכנית תוכננה על ידי משרד קורין אדריכלים.

כתיבת תגובה