וּשְׂמַחְתֶּם פלוס | לטיול משפחתי יצאנו ומקום ברכב לכולנו

חסכונית מאוד בדלק, מאובזרת בשמרנות ויכולה להכיל את משפחת ריזל כולל ציוד לטיול חול המועד • מנדי יצא לבדוק ל’ביזנעסוכות’ את טויוטה פריוס+ אותה הוא מכנה ‘סובארו אברכים עדכנית’ והביא את התרשמותו והמלצותיו • ריזל בדרכים • ביזנעסוכות

טויוטה פריוס פלוס

חול המועד בעיצומו ואתם רוצים לצאת עם המשפחה לטיול. אבל נסיעות בחול המועד אינן כנסיעות ביום חול: הן לרוב ארוכות יותר – ימה וקדמה וצפונה ונגבה – וגם משולבות בפקקי תנועה. ונסיעות ארוכות ופקקים הם מתכון לבזבוז דלק.

אולי זה הזמן להכיר טוב יותר את טויוטה פריוס פלוס (פריוס + בשמה הרשמי) – מכונית המיניוואן ההיברידית היחידה וכנראה שגם החסכונית בעולם.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

פריוס פלוס, בדומה לאחותה הקטנה והמוכרת טויוטה פריוס, היא מכונית הנעה על מנוע בנזין בשילוב מנוע חשמלי – ובמהירות נמוכה על חשמל. למעשה, היא המיניוואן היחיד שהוא בתצורת סטיישן ולא נראית במבט חיצוני, למי שאינו מכיר את המכונית, ככזו שיש באפשרותה להסיע 7 נוסעים. בגלל תצורתה החיצונית והעובדה שהיא מיועדת למשפחה גדולה, הייתי מגדיר אותה כ”סובארו אברכים/סטיישן” של הדור הנוכחי: חמשה יושבים מקדימה ועוד 2 במקום שבו אמור להיות תא מטען. ליושבים במשרדי היבואנית ‘יוניון מוטורס’: זו מחמאה בעיניים חרדיות.

הדור הנוכחי של פריוס פלוס זהה למרבית הדגמים האחרים של טויוטה: פנסים צרים, דמויי עיניים אסיאתיות – והוא לא מנקר עיניים. אם אתם חלילה מאלה שרק חושבים על “מה יגידו”, פריוס + לא תוציא את העיניים של השכנים.

המכונית, בתא הנוסעים ובאבזור, פשוטה: כבר ב-2015, הפעם הקודמת שבחנתי פריוס פלוס, הייתה בה הנעה ללא מפתח – וזה בערך סמל הקדמה היחיד שנותר לה ובכך היא נותרת מאחור ביחס למיני-וואנים ממוצעים; מערכת המולטימדיה קטנה, לא צבעונית, באנגלית ולא נוחה לתפעול. היא הייתה מעולה ל-2015 אבל היא ניצבת מאחור ב-2019 פינת 2020. מצלמת הרוורס, ביום שטוף שמש, כמעט ואינה יעילה בגלל התמונה הכמעט שחורה המתקבלת במערכת המולטימדיה. מחשב הדרך, במעלה הקונסולה המרכזית, מחולק ל-3 חלקים ובהם זיהוי תמרורים, מהירות הרכב ומצב תיבת ההילוכים, איור של המכונית ומידע על אודות הנסיעה, שעון דיגיטלי כמו גם אינפורמציה על מצב בקרת השיוט ועוד.

גם תא הנוסעים פשוט, בצבע שחור, עם מושבי בד ואפילו כסא הנהג אינו חשמלי. על אוורור או חימום מושבים קדמיים מאן דכר שמיה. ליושבים מאחור אין פתחי אוורור למזגנים, גם לא בשורה השנייה.

870/135 ליינר ארטקל

 

המנוע, בנפח 1.8 סמ”ק עם 99 כוחות סוס ועוד 37 סוסים של המנוע החשמלי, מספיק למכונית הזו גם כאשר היא מלאה בנוסעים: הוא חזק למדי, מאיץ בצורה סבירה ונותן עבודה גם בהאצות הביניים. הוא טוב גם בהשוואה למיני-וואנים אחרים. בגלל שהמנוע טוב יכולתי להאיץ כדבעי – וכשמאיצים צריכת הדלק עולה ובכל זאת היא עמדה על קצת יותר מ-17 קילומטר לכל ליטר דלק. מי שיסע בצורה רגועה יכול להגיע לתוצאה טובה עוד יותר.

ההגה טוב ועליו שלל מתגים. כדי להפעיל את הקרוז קונטרול האדפטיבי תיעזרו במוט הנמצא מימין להגה. עם זאת מערכת בקרת שיוט זו אינה מביאה את המכונית עד למצב עמידה ואינה חוזרת לעצמה, נניח ברמזור, כאשר לוחצים על דוושת הגז. בפריוס פלוס יש גם בקרת סטייה מנתיב, אך גם היא אינה אפקטיבית כל כך, משום שהיא פועלת באיחור קל מזמן הסטייה מנתיב ועד התיקון – ובזמן סטייה כל שניה קריטית – ובנסיעת המבחן היא לא פעלה יותר מפעמיים שלוש ברצף. אם ב’טויוטה’ ישמעו לעצתי: התקינו גם בפריוס פלוס את בקרת השיוט האדפטיבית והמערכת לתיקון סטייה מנתיב המעולות שהתקנתם בראב 4 החדש. עוד במערכות האקטיביות: בקרה על אור גבוה.

בואו נדבר על המרווח הפנימי: האם אכן אפשר להושיב בפריוס פלוס שבעה נוסעים, אם לאו. ובכן, המושב השני מורכב מ-3 כסאות נפרדים שכל אחד מהם ניתן להזזה על גבי מסילה. הרצפה שטוחה ולכן ליושבים בשורה השנייה יש מקום מרווח למדי, אם כי המושבים קצרים מעט.

הכניסה אל השורה השלישית יכולה להיות נוחה יותר.

ליושבים בשורה השלישית יהיה מקום בהתאם ליושבים בשורה השנייה: כלומר אם היושבים בה לא יניעו את המושבים לאחור עד המקסימום, לנוסע השישי והשביעי יהיה מקום. באופן מפתיע, גם מבוגרים צנומים יוכלו לשבת שם במקרה כזה.

השורה השלישית מתנקמת בתא המטען שתכולתו 250 ליטרים בלבד – משהו כמו 3 תיקי בית ספר זה לצד זה. עם זאת, ניתן לקפל את אחד המושבים בשורה השלישית, כפי שעשינו אנו וכך תקבלו מקום גם לעגלה, מזוודה ושאר מיטלטלין.

צריכת הדלק כאמור, עמדה על כ-17 ק”מ לכל ליטר בנזין – נתון יפה מאוד; כנראה המיניוואן החסכוני בישראל.

בסך הכול זו מכונית חסכונית, נוחה, עם רווח טוב לנוסעים יחסית לקטגוריה – במפתיע, למרות שחיצונית הטויוטה הזו לא נראית גדולה; כאמור, אבזורית יש מה לשפר פה.

צילומים: מנדי ריזל

מחיר: 169,900 (המכונית מגיעה בגרסה אחת) | מנוע: בנזין 1.8 סמ”ק, 99 כ”ס; חשמלי 37 כ”ס | האצה מ-0 ל-100: 11.3 שניות | מומנט: 21.1 קג”מ | מרווח סרנים: 2780 מ”מ | נפח תא מטען (כאשר כל המושבים פתוחים): 230 ליטר | כריות אוויר: 7 | רמת אבזור בטיחותי: 7 | דרגת זיהום אוויר: 3

תגובה אחת ל: "וּשְׂמַחְתֶּם פלוס | לטיול משפחתי יצאנו ומקום ברכב לכולנו"

  1. יש איבזור מיותר בתא מטען שכשוציאים אותו יש תא מטען ענק ומקום לעגלה ומזוודה וכל מה שצריך ובכללי הנהיגה והנסיעה נוחה מאוד

כתיבת תגובה