חברת הגז גבתה יותר מפי שניים מהמותר בחוק ונקנסה

בעקבות תלונת ציבור שהתקבלה במינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה: סוכנות גז הורשעה ונקנסה בעשרת אלפים ₪ בשל חיוב יתר בגביית פיקדון עבור מכלי גפ”מ (גז בישול) | גבתה סכום של 128 ₪ עבור מיכל בקיבולת של 12 ק”ג, אף שהמחיר שנקבע בצו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים עומד על 59.95 ₪

בלוני גז | צילום אילוסטרציה: כבאות והצלה מחוז ירושלים

בעקבות תלונת ציבור שהתקבלה במינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה, הרשיע לאחרונה בית משפט השלום בראשון לציון את סוכנות “גז דניאל”, השייכת לחברת “גז יגל”, זאת לאחר שביצעה חיוב גבוה מהמותר בגביית פיקדון עבור שני מכלי גפ”מ. חקירת מינהל הדלק והגז במשרד, העלתה כי החברה גבתה סכום של 128 ₪ עבור מיכל בקיבולת של 12 ק”ג, אף שהמחיר שנקבע בצו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים עומד על 59.95 ₪, פחות מחצי מהסכום שנגבה בפועל עבור מכל אחד.

על החברה ומנכ”לה הוטלו קנסות בסך 5,000 ₪ כל אחד, כאשר המנכ”ל יצטרך לשלם קנס נוסף בגובה של 20,000 ₪, אם יבצע עבירה דומה בשלוש השנים הקרובות.

כאמור, המקרה התגלה על ידי עובדי אגף הפיקוח במינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה במרחב תל אביב והמרכז, בעקבות פניית ציבור. לאור הפנייה, נפתחה חקירה והוגש כתב אישום נגד הסוכנות ‘גז דניאל’ והמנכ”ל.

מינהל הדלק והגז, המפקחת על המחירים במשרד וכן התביעה בלשכה המשפטית שייצגה את עמדת המשרד בבית המשפט פועלים ומטפלים בפניות ציבור המתקבלות במשרד ואוכפים את זכויות הצרכן, על מנת להבטיח כי השירותים אותם הוא מקבל, עומדים בחוק ובצווי הפיקוח.

במינהל הדלק והגז מזכירים לציבור הרחב, כי במקרה של חשש שסכום הפיקדון שנגבה אינו תואם את המפורט בצו, או במקרה של סירוב סוכנויות הגז לפרט את העלויות, יש לפנות למחלקת פניות ציבור במשרד האנרגיה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה