חברת ECI הודיעה אמש על פיטוריהם של 63 עובדים

עובדי החברה פנו בתגובה לחברי הכנסת וקראו להתערבותם הדחופה. לדבריהם “התנהלות ההנהלה קוראת תיגר על מוסדות המדינה”. במקביל, הבוקר (ב’) העובדים שבו להפגין מול ביתו של המיליארדר שאול שני, בעל השליטה בחברה.

הפגנת עובדי ECI צילום דוברות ההסתדרות.

עובדי ECI ממשיכים להיאבק נגד הפיטורים מול הנהלת החברה שפרסמה אתמול על כוונתה לסיים ההעסקה של 63 עובדים. כמחאה הם שבו להפגין הבוקר מול ביתו של המיליארדר שאול שני והעבירו פנייה דחופה ל-120 חברי הכנסת, תוך קריאה להתערבותם המידית במה שכינו כ”משבר חמור ומתגלגל בתעשיית ההיי-טק”.

לטענת העובדים לאחר שחברת ECI קיבלה מהמדינה למעלה מ-85 מיליון שקל בשנתיים האחרונות למטרות מחקר ופיתוח, ועשרות מיליוני דולרים נוספים שמהם תהנה בשנים הקרובות בחסות משרד הביטחון, ההנהלה מצמצמת את מצבת העובדים בארץ, תוך העברה מזדחלת של העבודה להודו ולסין. במכתב שהועבר מהוועד בשם עובדי החברה לכל חברי הכנסת, נכתב כי: “זו כבר עובדה ברורה ומוגמרת שמצבת העובדים בארץ, דוללה בעשור האחרון לתהום חסרת תקדים, וכעת אנו מהווים פחות ממחצית עובדי החברה בעולם”.

roga-250

העובדים מתריעים בפנייתם אל הח”כים מפני ההשלכות ההרסניות של המגמה המתגבשת במשק הישראלי, תוך הבעת דאגה כנה לעתיד הכלכלה ופגיעה במרקם החברתי: “עוד ועוד חברות מפטרות עובדים ומעבירות פעילות להודו-סין. עוד ועוד חברות לוקחות כספים מהמדינה ומנצלות אותם לפיתוח בחו”ל. המצב הזה יביא לכך שלילדנו לא תהיה סיבה ללמוד מקצועות טכנולוגים, לא תהיה להם אפשרות לבנות את עתידם בארץ וסופנו בהגירה חסרת תקדים אל מחוץ למדינה”.

עובדיהחברה שבו להפגין הבוקר מול ביתו של המיליארד שאול שני, בעל השליטה בחברה.  פעולה שמצטרפת לפעולות מחאה נוספות שקיימו ברחבי הארץ ומול מטה החברה בפתח תקווה. העובדים מותחים ביקורת חריפה על התנהלות החברה, אשר לא מהססת לפגוע במאות עובדים ישראלים, בעת שהיא ממשיכה ליהנות מהטבות מדינת ישראל. “אנו רואים בכך ממש קריאת תיגר צינית על מוסדות המדינה”.

היום בשעה 14:00 הצדדים ישובו וייפגשו לפגישת מו”מ נוספת. בתוך כך, ועד העובדים, בגיבוי איגוד עובדי הסלולר האינטרנט וההייטק בהסתדרות, ממשיך בהיערכות לצעדים ארגוניים נרחבים בחברה. כמו כן, העובדים צפויים להחריף את ההפגנות מול בתיהם של הבעלים ובכירים נוספים בחברה.

יקי חלוצי יו”ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק אמר הבוקר (ב’) המיליארד שאול שני, בעל השליטה בחברה כי מדובר בפיטורים לא מוצדקים, המאבק של עובדי ECI מסמל את המאבק של כל החברה הישראלית להצלת תעשייה כחול לבן ולהעברת מסר תקיף לכל מעסיק שנהנה מהארנק של המדינה אך עיוור לערכיה. “אנו תקווה כי נבחרי הציבור יהיו שותפים לאמירה ולעשייה שתוכיח כי העובדים בישראל הם לא רק מספרים בטבלאות אקסל” הוסיף.

side
inner

כתיבת תגובה