ח”כי אגו”י בעפולה: עיר עם פוטנציאל גדול לחרדים

סגן השר ח”כ הרב יעקב ליצמן וח”כ הרב יעקב טסלר הגיעו לפגישה מיוחדת עם ראש עיריית עפולה וראשי הקהילה החרדית • לאחר מכן יצאו לסיור במוסדות החינוך החרדיים בעיר • הרב ליצמן: “כשיש נבחרי ציבור שבאים לעבוד למען התושבים ולא לעשות פוליטיקה, כולם יוצאים נשכרים” • הרב טסלר: “עפולה היא עיר ואם בישראל בעלת פוטנציאל גדול להתרחבות לאוכלוסייה החרדית”

הח"כים ליצמן וטסלר בפגישה עם רה"ע עפולה | צילום: יח"צ

סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן וחבר הכנסת הרב יעקב טסלר נפגשו עם ראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ, בלשכתו, יחד עם ראשי הקהילה החרדית בעפולה. לאחר מכן יצאו לפגישות וסיור בעיר עפולה, מלווים במנהל מוסדות ויזניץ בעיר ואיש אגודת ישראל יעקב זורגר. הח”כים נפגשו עם הנהלת העירייה ודנו על הנושאים השונים הדרושים שיפור לטובת תושבי העיר בכלל, ובפרט לטובת הקהילה החרדית ההולכת וגדלה בעיר.

השניים קיבלו סקירה על ההתפתחות המשמעותית של הקהילה החרדית בעיר, ודנו בפתרונות הדיור שקיימים בעיר לאור מצוקת הדיור החרדי ברחבי הארץ, ושמעו על עתודות הבנייה הנוספות באזור, שיכולות לשמש עוד אלפי משפחות חרדיות.

בתום הפגישות יצאו ליצמן וטסלר לסיור יחד עם זורגר ברחבי העיר. בין השאר, הם סיירו במתחם בו הולכת לקום קריית החינוך החרדית, הכוללת גני ילדים, בית ספר, תלמוד תורה, ועוד, שתוקם בשכונה החדשה בעפולה עילית, בצמידות לקרית ויזניץ על מאות תושביה.

סגן השר ליצמן אמר בתום הסיור, כי “נוכחנו לראות את ההתפתחות המדהימה של השכונות החרדיות בעיר ושיתוף הפעולה הפורה בין הנציגים החרדיים בעירייה לראש העיר. כשיש נבחרי ציבור שבאים לעבוד למען התושבים ולא לעשות פוליטיקה, כולם יוצאים נשכרים”.

חבר הכנסת טסלר הוסיף והטעים: “עפולה הינה עיר ואם בישראל, בעלת פוטנציאל גדול להתרחבות עבור האוכלוסייה החרדית. אנחנו רואים את הפעילות והנכונות של ראש העיר במיוחד, הבולטת על פני ראשי ערים אחרות לסייע לחרדים, הן בהתפתחות העיר בכל הנוגע לפתרונות דיור, והן באשר  לסיוע למוסדות חינוך בכל הגילאים, כשבראש מעיניו עומדת ההתפתחות של הקהילות, טובתן והרחבת מעגליהן. כמי שפועל רבות בשליחות מרן האדמו”ר מויזניץ, אני שמח לראות את פירות ההשקעה שהשקיעו כאן. הרב זורגר יחד עם יתר נציגי שס”ג מוכיחים כי בשיתוף פעולה ועבודה נכונה אפשר להגיע להישגים נפלאים לכלל הציבור החרדי”.

הרב זורגר הודה לטסלר וליצמן על המאמצים שעושים השניים למען היישוב החרדי בעיר, והוסיף: “קיימנו מספר פגישות וסיור עבודה, ואני בטוח שהרב ליצמן והרב טסלר התרשמו לטובה מההתפתחות החרדית בעיר וימשיכו לסייע לנו. בעזרת ה’ בממשלה הבאה תקודם הפתרון למצוקת הדיור החרדי, ועפולה תהיה חלק ממנה”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה