טיטאניק 2: מיזם הענק להעתקת ספינת הפאר מחמם מנועים

עם תשעה סיפונים, 835 תאים שיוכלו לארח 2,345 נוסעים ו- 900 אנשי צוות, ספינות הצלה רבות ומסע חובק עולם מחמם הפוליטיקאי ואיש העסקים האוסטרלי מנועים לקראת השקת פרויקט חייו – העתק מושלם מספינת הפאר ההיסטורית • כל הפרטים

הטיטאניק 2 | הדמיה: Today

הרעיון שהגה הפוליטיקאי ואיש העסקים האוסטרלי קלייב פאלמר בשנת 2012 – השקת העתק בגודל מלא של הטיטאניק – כמעט ונקבר בשנת 2015 בשל מחלוקת פיננסית עם הממשלה הסינית, אך בימים אלה הוא חוזר לפעול במרץ ושייט הבכורה שלה מתוכנן להתקיים בשנת 2022.

הפרויקט השאפתני של פאלמר הוא להשיק העתק זהה לחלוטין של ספינת הפאר הידועה לשמצה, שטבעה לפני 106 שנים לאחר שנתקעה בקרחון עצום, והיא תכלול תשעה סיפונים, 835 תאים שיוכלו לארח 2,345 נוסעים ו- 900 אנשי צוות.

box

בדומה לספינה המקורית, יתאפשר לנוסעיה לבחור בין מחלקה ראשונה, שנייה ושלישית. העיצוב הזהה יורד לפרטי פרטים, כולל גרם המדרגות המרכזי, שמככב גם בסרט טיטאניק של ג'יימס קמרון. בנוסף, תצוייד הספינה בספינות הצלה רבות על מנת להימנע מגורל דומה של הטיטאניק הראשונה.

בהצהרה לתקשורת אמר השבוע פאלמר כי "הספינה תחקה את המסע המקורי, ותשיט נוסעים מסאות'המפטון לניו יורק, אבל היא גם תקיף את כדור הארץ ותלהיב את האנשים. היא תמשוך תשומת לב רבה ותעורר סקרנות ומסתורין בכל תחנה שבה תעגון". עם זאת, בדיווח של המגזין CruiseArabia נטען כי היא תתחיל את המסע דווקא בדובאי ומשם תעבור בסאות'המפטון לפני שתמשיך לניו יורק.

אין זו הטיטאניק היחידה המתוכננת בימים אלה, שכן לפני שנתיים דווח כי סין עובדת אף היא על השקת העתק דומה, בפרויקט שעלותו מוערך בכמיליארד יואן (145 מיליון דולר). אך בשונה מזו של פאלמר, הטיטאניק הסינית תעגון באורח קבע בשמורה בנהר לי.

inner

כתיבת תגובה