טרנד בעולם המטבחים כך ניתן להכיר אותו

חיה אורצל-מעצבת פנים, תיתן זווית מחשבה אחרת לטרנדים בעולם המטבחים, בסדרת מאמרים, כמאמר פתיחה, נבהיר לעצמינו מהו טרנד וכיצד “עובד” על אחרים ועלינו.

בתחילת כל  תכנון בית חלומותיו של הלקוח העומד מולי, אחד האלמנטים המרכזיים שמבחינתי יתנו את אופי הבית-זה המטבח, ולאו דווקא מהסיבה שמקום זה מרכז בתוכו את כלל ההספקה הקיומית לבית, אלא מבחינת עיצובו, הצבעים שישלטו בו ובעיקר-סגנון המטבח,

כשאנו באים לשפץ מטבח כי- “יש לנו מטבח ישן נושן, מתפרק והגיע הזמן לחדשו, או ש-“עכשיו קבלנו דירה חדשה מהניילונים ומטבח הקבלן שסופח אליה מרגיז בפשטותו..” וכו’..

apps-box

תיהיה הסיבה אשר תיהיה, אנשים אוהבים להיות מעודכנים ובעינינים, לא מעט לקוחות מגיעים עם תמונה ברורה בראשם, מה הם רוצים ממטבחם החדש, כשהמשפט המוביל זה-“גיסתי עשתה עכשיו מטבח,וכזה אני רוצה…”

נכון, אין כמו מראה עיניים ובפרט כשאדם קרוב שתכנן ושיפץ את ביתו מזמין אתכם, ומראה לכם בגאווה את הבית המחודש ומטבחו הנוצץ, אך האם עצרתם רגע באמצע הסיור וחשבתם לעצמכם, אם הבית הזה באמת נעשה עפ”י טעמו האישי של האדם, או שהוא מונע אחר טרנדים?

קראתי פעם מאמר שמטרתו היה להוכיח באיזו קלות מפתיעה מכניסים מעצבי העל טרנדים חדשים למודעות הציבור, שממהר ורוכש את המוצרים, לא היה חידוש גדול במאמר, כיוון שידוע ששיטות פסיכולוגיות מסוימות מנחות החדרת חידושים וטרנדים לציבור, המסקנה העצובה ממאמר זה היה שהאנשים משכנעים עצמם לאהוב זאת, מרגילים את עיניהם לראות שוב ושוב את אותו עיצוב, אותו מוצר, עד שהוא נהיה מושך ויפה בעיניהם ורוצים אותו לעצמם!

אז זהו, הרגלנו את עיננו לאריחים מבריקים ונוצצים, למטבחים מודרנים לבנים מבריקים נטולי חיות ואופי, התחברנו בעל כורחנו למה שראינו אצל אחרים, אנו נכנסים לבית משופץ ויודעים מראש מה הולכים לראות,..

הטרנד המודרני כבש את לבנו אחרי שנים של מטבחים חומים וקרמיקות דהויות, המטבחים הלבנים, המשטחים המוריקים, דברו לכל עקרת בית וזה מה שהתחלנו לראות, בית אחר בית ומשום מה, הזנחנו מאחור את אופיינו וטעמינו האישי,

עולם החומרים והצבעים השתכלל מאוד בשנים האחרונות והביא בכנפיו עשרות חידושים, טרנדים והשראות עיצוב בשלל סגנונות, אך משום מה באזשהוא מקום נשארנו תקועים על הטרנד המודרני ללא יכולת תזוזה,

אין להמעיט בערכו של סגנון מודרני, אך צריך להבין  שסגנון זה מאופיין בהרבה מאוד צבעים ומרקמים ולא כפי שטועים לחשוב-מטבח לבן מבריק עם ידיות אינטגרליות..

אולי הגיע הזמן לנסות לשמוע על דברים אחרים, סגנונות שונים, שילובים, צבעים וטקסטורות אחרות ממה שהורגלנו לראות,

כי הרי בסופו של דבר, בבואנו לעצב את ביתנו, אנו מעונינים בתוצאה יפה, מושכת עין ומרגיעה נפש, אנו מעונינים במטבח שיצא שונה ומעניין ממה שהורגלנו לראות ולא מטבח שהוא “עוד אחד “, לא נוכל לקבל תוצאה זו על סמך התעקשות עיוורת של סוגי חומרים וצבעים מסוימים שאנו רגילים לראותם, במידה ונגדיל ראש וננסה להכניס סגנון וצבע אחר ממה שהורגלנו, נקבל תוצאה אישית שלנו, שאין לאחרים, שמאפיין אותנו ורק אותנו!!

והנה טיפ קטן להתחלה צבעונית-שבו עם מניפת צבעים לפני התחלת עיצוב מטבח, חפשו צבע אהוב ונסו לשלבו  בתכנון המטבח שלכם, תווכחו לראות כמה שינוי מרענן זה תרם ושדרג את עיצוב המטבח ונתן אופי ומגע אישי.

ובפעם הבאה, נעשה מעט סדר, נלמד להכיר טוב יותר את המטבח המודרני ונכיר טרנד חדש\ישן- המטבח הכפרי, על כל צורותיו ,צבעיו  וצורת שילובו בבית של כל אחד ואחד מאתנו.

כתבה: חיה אורצל מעצבת פנים

ערכה את הכתבה אלישבע קובי אדריכלית ומעצבת פנים.

 

shutterstock_243074227

 

side
ono-inner

כתיבת תגובה