יישוב חדש ברמת הגולן: ברוכים הבאים לרמת טראמפ

בישיבת ממשלה מיוחדת שתיערך ביישוב קלע שברמת הגולן ביום ראשון בבוקר יוכרז רשמית על יישוב חדש בגולן, בן 122 משפחות, שיישא את השם רמת טראמפ • זאת לאחר שנתניהו הבטיח להקים יישוב שיכבד את פעלו של נשיא ארה"ב למען ישראל

נתניהו ברמת הגולן | צילום: חיים צח, לע''מ

לא יאומן, אך למרות התנגדות רשמית של מנהל התכנון במשרד האוצר להקמת יישובים חדשים בארץ באופן כללי (שימו לב לזה, וד"ל) – כשנתניהו רוצה משהו, הפקידים מתאמצים ומוצאים שטח מסומן להקמת יישוב חדש.

זהו יישוב שיישא את שמו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ויוקם ברמת הגולן, ליד קלע אלון. היישוב, כך החליטה ועדת השמות הארצית, ייקרא 'רמת טראמפ', כשאת ההכרזה הרשמית יישא נתניהו בקולו מול אדמות הגולן (אם לא ייווצר מצב בטחוני חריף גם בצפון עד אז) במסגרת ישיבת ממשלה מיוחדת שתתקיים ביום ראשון הקרוב בשכונת ברוכים שעל יד היישוב קלע אלון שברמת הגולן.

זו היא ישיבת הממשלה שבה גם יידרשו השרים לאשרר את הקיצוץ הרוחבי במשרדיהם, והיא צפויה להיות מתוקשרת בהתאם, אלא אם כן הבחירות שברקע יניחו לשרים לאשר את הקיצוצים בהינף אצבע.

בישיבה שבה ישתתפו גם שגריר ארה"ב דייוויד פרידמן וראש המועצה האזורית 'גולן', חיים רוקח, יתקיים טקס הסרת הלוט והנחת אבן פינה ליישוב.

"מתוך הערכה לפועלו של נשיא ארצות הברית ה-45, דונלד טראמפ, למען מדינת ישראל במגוון רחב של תחומים ומתוך הבעת תודה על ההכרה האמריקאית בירושלים כבירת ישראל וההכרה בריבונות הישראלית ברמת הגולן אותה הוביל, אנו מחליטים ליזום הקמתו של יישוב קהילתי חדש ברמת הגולן בשם 'רמת טראמפ', אשר יפעל במסגרת המוניציפלית של המועצה האיזורית גולן", נכתב בהצעת ההחלטה שהוגשה לשרי הממשלה.

"משרד הבינוי והשיכון יקדם עבודת מטה מקצועית אשר תוגש ליו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה בתוך 90 יום, לצורך גיבוש המלצתה של המועצה הארצית בדבר הקמת יישוב חדש", נכתב בהצעה, שבה גם התבקש משרד האוצר להכין התייחסות להיבט הכלכלי-תקציבי שכרוך בהקמת היישוב.

ההחלטה על כך מגיעה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר לפני כחודשיים, בחג הפסח האחרון, כי יקרא ליישוב הבא שיוקם ברמת הגולן על שם נשיא ארה"ב.

"לפני כמה שבועות הבאתי הכרה רשמית של הנשיא טראמפ המכיר בריבונות הישראלית על רמת הגולן לנצח", אמר נתניהו שטייל ברמת הגולן עם בני משפחתו. "יש צורך לבטא את ההערכה שלנו בקריאת שמו של יישוב או קריה על שמו של דונלד טראמפ ברמת הגולן, אני אביא את זה לממשלה בקרוב".

בנאומו לפני כחודש אמר נתניהו כי המקום המבוקש נמצא. "הבטחתי שאנחנו נקים יישוב על שמו של הנשיא טראמפ, ואני שמח לבשר לכם שכבר איתרנו נקודה בגולן שבה יוקם יישוב חדש זה, והתחלנו בתהליך ההקמה. אני אביא את ההחלטה לאישור רשמי של הממשלה החדשה עם הקמתה".

האם אין טעם לפגם במהלך הנוכחי, שנעשה על ידי ממשלת מעבר בתקופת בחירות? גם על כך נתנו את הדעת במשרד רה"מ, שם סבורים כי דווקא חשוב לקדם את ההחלטה בעת הזו כדי לחזק את הקשרים המדיניים בין המדינות.

להצעת ההחלטה שהוצגה לשרים צורפה חוות דעת שעליה חתומה היועצת המשפטית של משרד רה"מ, עוה"ד שלומית ברנע-פרגו, שהתייחסה לנושא. "בשים לב לכך שמדובר בהחלטה המתניעה עבודת מטה ובחינה מקצועית, כאשר החלטה בדבר הקמת יישוב בפועל כבר תובא לפתחה של הממשלה הבאה – אין בהחלטה כדי לכבול את שיקול דעתה של הממשלה הבאה".

גם ברנע-פרגו הדגישה במכתבה, כי היא מבינה את חשיבות קידום ההחלטה בעת הזו, שמטרתה היא חיזוק הקשרים המדיניים בין המדינות.

3 תגובות ל: "יישוב חדש ברמת הגולן: ברוכים הבאים לרמת טראמפ"

  1. חשוב להקים בגולן בית חולים רציני, מע"ר (מתחם עסקים ותעשייות מתקדמות), אוניברסיטה. זה יהיה בוסטר רציני להתיישבות המסיבית ולא רמה פה ורמה שם.
    חלק גדול מהתקציב יכול להגיע ממימון של גורמים פרטיים, כל מה שהממשלה תצטרך לעשות זה לתמוך במתן עדיפות ל- 10 שנים לפחות.

  2. להקיא, ישוב על שם נשיא הזוי שכמותו, חוסר כבוד למדינת ישראל

  3. ביבי יצא גבר

כתיבת תגובה