ירידת מחירי השכירות באפריל בבלימה: ירידה ארצית של 0.4%

נתוני וי צ'ק: ירידות המחירים ברחבי הארץ מגיעות לכדי עצירה, עם ירידה של 0.4% בלבד | עליות מחירים נרשמו בחלק מהערים |  פער של כ-2% בין המחירים הנוכחיים בשוק למחירים לפני כשנה | נזקי 2023 מתגלמים בפערים גדולים בין ההיצע השנה לעומת השנה שעברה

מנכ"ל WeCheck רמי רונן |צילום: יח"צ

וי צ'ק מפרסמת את מדד נתוני השכירות של ישראל לחודש אפריל: ירידות המחירים נעצרות, השוק מתחיל להתאושש. מנתוני שוק השכירות בישראל שבידי החברה נכון לחודש אפריל 2024 עולה, כי חלה עצירה כמעט מוחלטת של ירידות המחירים ברחבי הארץ, עם ירידה ארצית של 0.4% בלבד ואף עליית מחירים בחלק מהערים המרכזיות. בנוסף, התאוששות השוק מ-2023 עוד לא הושלמה, כאשר המחירים עדיין נמוכים ב-2.3% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

נכון לחודש אפריל, שיאניות המחירים מקרב הערים הגדולות הן תל אביב, הרצליה וירושלים. בתחתית הרשימה נמצאות באר שבע, חיפה ואשקלון. העיר עם ההתייקרות החדה ביותר היא אשדוד שרשמה עלייה של 3.6% במחיר השכירות הממוצע בחודש אחד. היצע הדירות להשכרה ממשיך לרדת, כאשר הירידה עומדת על כ-15.7% בממוצע מחודש מרץ לחודש אפריל.

הנתונים מבוססים על מידע אמת מעשרות אלפי דירות ברחבי הארץ ומבוסס על מחירי חוזי השכירות הסופיים בהן. הנתונים מתעדכנים מדי חודש וזמינים גם במערכת RentAI, המציגה נתונים שכירות עדכניים ברחבי הארץ עד לרזולציה של שכונות ורחובות.

מנכ"ל WeCheck רמי רונן: "בחודשים האחרונים המגמה הכללית בשוק התאפיינה בהתייצבות של ירידות המחירים וחזרה לעליות בחלק ניכר מהערים בארץ. מגמה זו עדיין נמשכת ומתאפיינת בירידות מחירים מתונות מאוד ואף עליות מחירים. המגמה הזו ניכרת באשדוד, באר שבע, פ"ת, ראשון לציון ועוד. חודש אפריל התאפיין בירידות מחירים מינוריות ברמה הארצית בהשוואה לחודש שעבר אך מגמה זו ככל הנראה לא תמשיך בחודשי הקיץ שמבשרים את תחילת התקופה העמוסה ביותר בשוק.

"בניתוח יותר מעמיק אנחנו רואים שברוב התחומים יש כבר עליות מחיר ובאפריל מה שהוביל למדד כללי של ירידה מינורית הם הדירות הקטנות (1-2 חדרים) כאשר בדירות של 3-5 חדרים יש עליה של מעל 0.5%. מחירי השכירות עדין נמוכים יותר בהשוואה לשנה שעברה, עם פער של 2.3% בממוצע בשכר הדירה.  אנחנו רואים המשך מגמה של ירידה בהיצע הדירות הן מול חודש קודם והן מול שנה שעברה. עובדה זאת לא מבשרת טובות לשוכרים ותוביל בסופו של דבר לעליות מחירים.

"כרגע עדיין נראה שהמחירים בשוק אטרקטיביים ומי שיכול לסגור עסקת שכירות בימים אלו, נראה שירוויח מול המחירים שנראה בטווח של 3-6 חודשים מהיום.

"חשוב לציין שאנחנו נמצאים בתקופה המתאפיינת בחוסר יציבות משמעותי וגורמים רבים משפעים על שוק ההשכרה ולכן מגמת השוק יכולה להשתנות בכפוף לשינויים במצב הבטחוני/מדיני/כלכלי."

כתיבת תגובה