ירידת שערים בבורסה לצד מינויים בבנקים

נבחרו מנכ”לים לבנק הפועלים ודיסקונט • הבורסה נסגרת בירידת שערים • מניית טבע בצלילה חופשית של 8.6% בסיום המסחר

חברת טבע | צילום: shutterstock

תוך מעקב אחר השינויים הפרסונליים בבנקים הגדולים, הבורסה בתל אביב מתנהלת במגמות שליליות המדדים המובילים ת”א 35 ות”א 125 נחלשים ב-0.4%, וטבע מסיימת את יום המסחר בירידה דרסטית של מעל 8%.

הרקע לירידה, הורדת המלצה ב’מורגן סטנלי’. האנליסט דייוויד רייזינגר (David Risinger) הוריד את המלצת המניה למצב של ‘תשואת חסר’ מ’תשואת שוק’, תוך שהוא חותך את מחיר היעד מ-16 דולר ל-6 דולר, מה שמשקף נפילה של 35% ממחיר הנעילה האחרון של המניה בניו יורק. במורגן סטנלי טענו עוד כי חברות גנריקה קטנות מוכנות להתחרות בחברות הגדולות במחירים נמוכים מהצפוי, מה שמגביר את הלחץ.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

הבורסה מגיבה גם למינוי בבנק דיסקונט כאשר מניית דיסקונט מתחזקת ב-0.8%, לאחר שהבנק הודיע על מינוי אורי לוין לתפקיד המנכ”ל במקומה של לילך אשר טופילסקי. לוין צוין על ידי ועדת האיתור של הבנק כבר בשלב מוקדם של החיפוש אחרי מנכ”ל חדש ובימים האחרונים ההערכה בשווקים הייתה שהוא אכן צפוי להיות הבחירה של הדירקטוריון.

ראוי לציין שלוין, מנכ”ל דיסקונט ניו יורק בשנתיים וחצי האחרונות, קודם מקצועית ע”י המנכ”לית היוצאת לילך אשר טופילסקי ובהחלטתו להמשיך בדיסקונט הוא וויתר למעשה על הצעה לתפקיד המקביל בבנק הפועלים.

גם בבנק הפועלים הכריע היום (ב) הדירקטוריון במינוי דב קוטלר לתפקיד מנכ”ל הבנק.

דב קוטלר, בן 63, נשוי ואב לשלושה ילדים, הינו בעל תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת ת”א, תואר מוסמך במנהל עסקים בהתמחות במימון מאוניברסיטת ת”א ובוגר תוכנית המנהלים של אוניברסיטת הרווארד, ארה”ב. קוטלר שימש כמנכ”ל חברת ויזה כאל בין השנים 2000-2003, שימש כמנכ”ל בנק אגוד בין השנים 2003-2005, כמנכ”ל פריזמה בשנים 2006-2007, וכמנכ”ל ישראכרט בין השנים 2009-2015.

Inner article

 

בבנק לאומי, גם שם הודיעה המנכ”לית על סיום תפקידה, טרם נבחר מחליף. כשגל שמועות אודות המועמדים רוחש בשוק, הכחיש היום קובי הבר, כי הוא מועמד לתפקיד.

חשוב לדעת שהמינויים עדיין אינם סופיים וייכנסו לתוקף רק לאחר קבלת הסכמת המפקחת על הבנקים, כך שמועד תחילת הכהונה ייקבע בהתאם.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה