כולם זועמים | אלפי יחידות דיור מקודמות לאישור ביו"ש

ביום רביעי הקרוב, לאחר שהישיבה הקודמת שהייתה אמורה להתקיים לפני זמן רב נדחתה בעקבות שביתת עובדי המנהל, תתכנס מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי על מנת לאשר בנייתן של 3,144 יחידות דיור ביהודה ושומרון, לצד יותר מ-1,000 יחידות דיור בשטחי C המיועדים לפלסטינים | זעם מימין – על הבניה לפלסטינים, ומשמאל – על הבנייה ליהודים | דובר משרד החוץ האמריקני: "ארצות הברית מודאגת… יש להימנע מצעדים חד צדדיים"

קרקעות בשומרון | צילום: shutterstock

ביום רביעי הקרוב, לאחר שהישיבה הקודמת שהייתה אמורה להתקיים לפני זמן רב נדחתה בעקבות שביתת עובדי המנהל, תתכנס מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי על מנת לאשר בנייתן של 3,144 יחידות דיור ביהודה ושומרון, לצד יותר מ-1,000 יחידות דיור בשטחי C המיועדים לפלסטינים.

על פי הדיווח ב-n12. לשלב התוקף יקודמו 628 בעלי, 292 בכפר עציון, 286 בהר ברכה, 224 בטלמון, 105 באלון שבות, 83 בקרני שומרון, 58 בבית אל, 40 בגבעת זאב, 28 בברקן, 20 בשמעה, ו-14 במעלה מכמש.

עוד דווח כי לשלב ההפקדה יקודמו 399 יחידות דיור ברבבה, 380 קדומים, 100 באלון מורה, 100 בסנסנה, 98 בגבעת זאב, 86 בעומרים, 45 בורד יריחו, 27 בקרני שומרון, 18 באלון שבות, 16 באפרת, 10 בתל מנשה, ו-7 בחרמש.

במקביל, עבור הפלסטינים, יקודמו 170 יחידות דיור בכפר עבדאללה יונס, ולשלב ההפקדה יקודמו 270 יח"ד בביר אל-באשה, 270 במצערה, 233 באל-מסקופה, 200 בדקייקה, ו-160 בחרבת עאבא.

היום (א) פורסם ע"י רמ"י ומשרד השיכון, כי למעלה מ-1,300 יחידות דיור יצאו לשיווק ביהודה ושומרון: לאחר קיפאון בבנייה ביהודה ושומרון, פורסמו היום על ידי רשות מקרקעי ישראל ובהנחיית שר הבינוי והשיכון זאב אלקין, מכרזי שיווק ל-1,355 יחידות דיור ביישובי יהודה ושומרון – לפי הפירוט הבא.

אריאל: 729
בית אל: 346
אלקנה: 102
גבע בנימין: 96
עמנואל: 57
קרני שומרון: 22
ביתר עילית: 1
בסה"כ: 1,355 (ובסה"כ לציבור החרדי: 58 יחידות. עמנואל וביתר עילית, המהווים פחות מ-5% מסך הדירות שישוווקו ביו"ש).

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין אמר: "כפי שהבטחנו, אנחנו גם מקיימים. חיזוק והרחבת ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון הינו דבר הכרחי וחשוב מאוד בחזון המפעל הציוני. אחרי תקופה ארוכה של קיפאון בבנייה ביהודה ושומרון, אני מברך על שיווקים של למעלה מ-1,000 יחידות דיור. אמשיך ואחזק את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון".

ובחזרה לתגובות מסוף השבוע:

חבר הכנסת איתמר בן גביר זעם על התוכניות המיועדות לפלסטיניים ואמר: "בושה, ממשלת ישראל בתמיכת האחים המוסלמים, ממשיכה להיות הזרוע הביצועית של הפלסטינים ומאשרת להם בנייה בשטחי יו"ש. בנט, תתעשת. דגל ישראל בסכנה, אל תיתן להם שטחים להניף את דגל פלסטין, אל תיתן כוח לחמאס לשלוט, שלא נבכה לדורות בגלל פשיטת הרגל של הממשלה ויהיה מאוחר".

מנגד חבר הכנסת מוסי רז (מרצ) תקף את הבניה ליהודים: "ההחלטה לבנות מעל ל-3,000 יחידות דיור בהתנחלויות היא החלטה שאין עליה הסכמה רחבה בממשלה. היא פוגעת באינטרס הישראלי ובסיכוי לעתיד בטוח לכל תושבי הארץ".

מסר זהה נמסר בתגובה על ידי ארגון "שלום עכשיו": "ממשלת השינוי ממשיכה את מדיניות הסיפוח של נתניהו. אנו קוראים לראשי העבודה ומרצ לדרוש את ביטול הבנייה המזיקה בהתנחלויות שפוגעת באינטרס הישראלי ובכל פתרון מדיני עתידי".

חברי הכנסת יואב קיש מ'הליכוד' ואורית סטרוק מ'הציונות הדתית' ראשי שדולת ארץ ישראל, הגיבו ברגשות מעורבים: "מברכים על תיקון החלטת הדרג המדיני בנוגע לתכנון ובניה ביו"ש. בקשות התיקון ששלחה השדולה לפני כחודשיים. בצד זאת מוחים על כך שהדרג המדיני אישר רק כמחצית מהתכניות שהוגשו ואושרו ע"י הדרג המקצועי. וכרך עם האישורים להתיישבות היהודית גם אישורי בניה לפלסטינים המקדמים את תכנית פיאד המסוכנת, במיוחד בצפון השומרון ובהר חברון. אנו שבים ומזהירים מפני איבוד מעט השטח שנותר בידי ישראל, באמצעות הכשרת תכנית ההשתלטות הפלסטינית במוסדות התכנון של ישראל".

גם דובר משרד החוץ האמריקני נד פרייס התייחס לתוכניות ואמר במהלך תדרוך כתבים לעיתונאי "וואלה" ברק רביד: "ארצות הברית מודאגת מהכוונה של ממשלת ישראל לאשר בשבוע הבא בנייה בהתנחלויות כולל בעומק הגדה המערבית. יש להימנע מצעדים חד צדדיים וזה כולל בנייה בהתנחלויות והכשרה רטרואקטיבית של מאחזים בלתי חוקיים".

ובקיצור, כולם זועמים, כולם מגנים, כל אחד מכיוונו הוא.

תגובה אחת ל: "כולם זועמים | אלפי יחידות דיור מקודמות לאישור ביו"ש"

  1. עצוב מאוד

כתיבת תגובה