כך זוהתה הונאת הענק למוכרים ב'אמזון'

תושב מדינת צפון קרוליינה גרם לבעלי עסקים העובדים עם 'אמזון' לנזק כולל בסך של קרוב ל-300 אלף דולרים – במאות אירועי החזרת מוצרים שונים שרכש | חקירת ה-FBI מעלה, כי סך הנזק הכולל שהוא גרם למוכרים מסתכם בכ-290 אלף דולרים | הוא צפוי לקנס של 250 אלף דולר ולעונש מרבי של 20 שנות מאסר | דובר החברה: "לאמזון יש מערכות לאיתור התנהגות חשודה, וצוותים במקום לחקור ולעצור פעילות אסורה. אין מקום להונאה באמזון"

אמזון | צילום: shutterstock

תהליכי רכישת מוצרי הצריכה השונים הולכים ומשתכללים, ויחד איתם גם הגנבים ושיטות הפעולה שלהם. ובעוד בעבר על מנת 'לעקוץ' חנות היה נדרש מהעוקץ ה"מאמץ" להגיע לחנות ולגרום לבעליו נזק, כיום כל זה מתרחש בצורה מתוחכמת וללא לקום מהכורסא.

כזה הוא סיפורו של הדסון המריק, כפי שהובא ב-n12. על פי הדיווח, הדסון, תושב מדינת צפון קרוליינה גרם לבעלי עסקים העובדים עם 'אמזון' לנזק כולל בסך של קרוב ל-300 אלף דולרים. במאות אירועים שונים.

250/200 סייד בר + קובייה

שיטת הפעולה של הדסון כפי שנחקר על ידי ה-FBI שנכנסו לעובי הקורה לאחר שבאמזון זיהו את ההתנהגות החריגה של הלקוח, הייתה כך: הזמנת מוצרים שונים – אף כאלו בשווי של אלפי דולרים, דרך פלטפורמת הרכישות אמזון, לאחר שמוצרים אלו הגיעו לביתו, היה שולח הדסון את המוצר חזרה בתואנה שהתחרט על הרכישה, אלא שלא המוצר המקורי נשלח חזרה, אלא מוצר דומה – זול ופשוט הרבה יותר, או מדגם ישן, ולעיתים אף לא טרח להחזיר את המוצר, כשהמוכרים נאלצו להפסיד אל מול הלקוח שטוען מצידו שהחזיר את המוצר שרכש.

על פי הדיווח, בכתב התביעה שהוגש נגדו במהלך חודש ספטמבר עולה כי הדסון נהג כך בכ-250 מקרי רכישה, מתוך 270 עסקאות שביצע, כאשר חקירת ה-FBI מעלה כי סך הנזק הכולל שהוא גרם למוכרים מסתכם בכ-290 אלף דולרים.

כעת הוא צפוי לקנס של 250 אלף דולר ולעונש מרבי של 20 שנות מאסר. "במקום להחזיר את ה- iMac Pro ברמה הגבוהה, המריק החזיר דגם הרבה יותר ישן בעל מספר סידורי שונה לחלוטין. שבוע לפני שהמריק דרש את כספו מאמזון, הוא מכר את ה- iMac Pro ב- eBay" צוטט כתב התביעה שהוגש נגדו.

בין העסקאות שביצע הדסון, כך דווח ב-n12, היה מכשיר Apple iMac Pro השווה 4,256.85 דולרים. במקרה הזה לאחר שבועיים ביצע הדסון את ההונאה, וקיבל לידיו את כסף הרכישה תוך שהמוצר נשאר אצלו. כך גם נשארו ברשותו מכונת קפה בשווי 3,536,46 דולר, ומחשב נייד בשווי 2,776.52 דולר, כמו גם מערכת ריסוס בשווי 1,227.31 דולר.

דובר אמזון צוטט לאחר פרסום הדברים: "לאמזון יש מערכות לאיתור התנהגות חשודה, וצוותים במקום לחקור ולעצור פעילות אסורה. אין מקום להונאה באמזון, ונמשיך לפעול בכל האמצעים כדי למנוע ממקרים כאלו להישנות".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה