כפי שפורסם ב’ביזנעס’: וואטסאפ מכריזה רשמית על הגבלה חדשה

חודש אחרי שדווח ב’ביזנעס’ על ההגבלה החדשה בוואטסאפ, מכריזה לראשונה בכירה בחברה על המהלך באופן רשמי • מי אשם, ואיך עוקפים את המגבלה? • הסיפור המלא

וואטסאפ | צילום: Alexander Supertramp, שאטרסטוק

וואטסאפ החלה לחסום העברות של הודעות מהאפליקציה ומגבילה את ההעברה לחמישה אנשים בלבד.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250

חודש לאחר הדיווח ב’ביזנעס’, כעת זה רשמי. באירוע שנערך בבירת אינדונזיה, ג’קרטה, הודיעה היום ויקטוריה גרנד, סגנית נשיא למדיניות ותקשורת בוואטסאפ, על העדכון החדש שיגביל את העברת המסרים ליותר מ-5 צ’אטים, במטרה להילחם בהפצת שמועות ומידע מוטעה. “אנחנו מטילים את ההגבלה ל-5 הודעות בכל העולם החל מהיום”, אמרה גרנד.

ההגבלה החדשה באה חודשים ספורים לאחר שהודיעה וואטסאפ כי היא מגבילה העברה של הודעות בקבוצות רק ל-20 אנשים.

ההגבלה יצאה לדרך תחילה בהודו – מעצמת הפייק ניוז הגדולה בעולם – כבר בחודש אוגוסט, ועתה היא מיושמת גם במדינות נוספות כולל מדינת ישראל.

Inner article

לא מדובר בשמירה על פרטיות הכותבים, אלא משום שהממשלה ההודית ביקשה זאת, מכיוון שלדעתה העברה המונית של הודעות משמשת כהנעה לפעולה במקרי אלימות שונים וחמורים, חטיפות וכיוצ”ב. לא התקבלה הודעת הבהרה רשמית מדוע ההגבלה חלה גם במדינות נוספות, ובכלל זה גם ישראל.

לעת עתה, באנדרואיד, ניתן לעקוף את המגבלה באמצעות העתקה של ההודעה, הכנת ‘רשימת תפוצה חדשה’ ושליחה מודבקת של ההודעה לאחר האישור. באייפון ניתן להעתיק את ההודעה, ומיד ליצור רשימת תפוצה חדשה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה