כפר שלם: איזה פיצוי יקבלו המפונים?

משפחות הדור הראשון והשני להתיישבות בכפר שלם יקבלו דיור חלופי בהיקף של עד 1.7 מיליון שקל • משפחות צעירות יותר יקבלו מאות אלפי שקלים לסיוע ברכישת דירה • החלטת הממשלה צפוי להתאשר במועצת מקרקעי ישראל של רמ"י שתתכנס השבוע

כפר שלם, דרום תל אביב | צילום אילוסטרציה: תומר נויברג ,פלאש 90

כפר שלם – הסוף? מועצת קרקעי ישראל תדון השבוע במתווה המוצע לפיצוי מחזיקים בתוואי הרכבת הקלה בכפר שלם וזאת בהתאם להחלטת ממשלה בעניין – בהובלת שר האוצר משה כחלון ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ'.

מדובר בהחלטת ממשלה שאושרה לפני מספר שבועות. זו קבעה, כי בשלב הראשון, לאור תקופת הבחירות ייקבעו קריטריונים עבור מחזיקים המתגוררים בתוואי הקו הסגול בשים לב להשלכות על יתרת כפר שלם השוכן בגבול תל אביב-בקעת אונו. בהתאם לכך נקבע במסגרת הקריטריונים כי משפחות הדור הראשון והשני להתיישבות בכפר שלם יקבלו דיור חלופי בהיקף של עד 1.7 מיליון שקל. משפחות צעירות יותר יקבלו מאות אלפי שקלים לסיוע ברכישת דירה. מדובר בקריטריונים נקודתיים לכפר שלם לאור ההיסטוריה של הכפר ושל הפינויים במקום.

סכומים אלו מבוססים על עבודת ועדה בראשות ראש מטה הדיור לשעבר מר אביגדור יצחקי. אשר קבעה את מסקנותיה בהתבסס על עקרונות המשק הכספי הסגור, מתן אפשרות לדיור חלופי, עקרונות סוציאליים הקובעים את הפיצוי בהתאם לגודל המשפחה. כמו כן מוקמת ועדה מיוחדת ברשות מקרקעי ישראל שתהיה מוסמכת לאשר את הצעות הפיצוי שתגיש נת"ע.

המהלך המבורך הינו תולדה של שיתוף פעולה בין משרדי התחבורה, המשפטיים והאוצר, רשות מקרקעי ישראל וחברת נת"ע. בימים אלו מתקיימים מספר מפגשים עם התושבים הן בדרג מיניסטריאלי והן בדרג הפקידים על מנת לדייק ולהדק את הקריטריונים.

האישור צפוי לאפשר את מעבר הקו הסגול בלב שכונת כפר שלם לטובת תושביה ולאפשר את הקמתו במועד.

פרויקט זה צפוי לחבר את אזור בקעת אונו ללב העיר תל אביב ולהתחבר לרשת הרק"ל והתחבורה הציבורית באזור שתשרת בין היתר את אכלוס עשרות אלפי יחידות דיור שמשווקת הרשות בבקעת אונו ותקל על הגעה של תושבי האזור ללב איזורי התעסוקה.

2 תגובות ל: "כפר שלם: איזה פיצוי יקבלו המפונים?"

  1. הגיע הזמן ממש מסכנים משפחות שלמות יזרקו לרחוב !
    בושה למדינה שלנו שככה מתנהגת

  2. ממש ממש בושה למדינה לזרוק אנשים לרחוב עם מתן פיצוי עלוב לא נראה לי שילך כל כך בקלות אני מכיר את התושבים והאיזור להגיד תפוא לוהט זה לא מדויק זאת פצצה מתקתקת אנשים שם מוכנים לכל תרחיש אם לא יהיה פתרון דירה כנגד דירה יהיה פה אסון בושה למדינה בושה זה בלב תל אביב לא בפזורה

כתיבת תגובה