בעל עסק? בוא לגלות את הפרסומאי שבך

גם לכם קרה פעם שקופירייטר כתב עבורכם מודעה, קראתם אותה ולא הבנתם מה רוצים מכם? אתם לא לבד • מנדי פרומר חובש את כובע “האדמו”ר מקופירייטינג” ומסביר איך (לפעמים) אויבו הגדול של איש הקריאייטיב הוא דווקא – הקריאייטיב

בעלי עסקים מנצחים את הפרסומאים | תמונה: shutterstock

אחת התופעות שחוזרות על עצמן יותר מדי פעמים במודעות פרסום היא “יצירתיות יתר” על חשבון התכל’ס. בעל העסק שוכר את שירותיו של רעיונאי (קופירייטר בלע”ז) כדי שיכתוב עבורו חומרי פרסום, הרעיונאי שובר את הראש וכמה עפרונות, ומציג בפני הלקוח את הסקיצות. בניגוד לקופירייטר הנלהב, בעל העסק לא מתחבר לפרסום, הוא נראה לו מתוחכם מדי וכמובן שהוא לא מאמין שיביא אליו לקוחות חדשים.

למה זה “לא פוגע”?

250/200

זה יכול לקרות בגלל כל מיני סיבות אבל במקרים רבים מדובר בהעדפת הרעיון הקריאייטיבי על פני החשיבה המעשית. בשונה מאמנות שבה היצירתיות היא לב העניין, הקריאייטיב בפרסום הוא רק משרת, מְתַאֲבֵן שלוכד את תשומת הלב של הצרכן. המטרה האמיתית היא לגרום לצרכן לקנות, ובכדי שזה יקרה הוא צריך להבין משהו מאוד פשוט: מה יוצא לו מזה?

מה העסק שלך תורם לעולם?

מה שמבדיל בין סתם עסק/שירות/מוצר לבין “מותג” הוא בין השאר החזון וההבנה שהוא מעניק ערך אמיתי. בעל העסק לרוב יידע היטב להסביר לצרכן מהי התועלת המרכזית עבורו, בשפה ברורה (ולא ב”מילים של קופירייטר”). ולכן כאשר המודעה מקדשת את הרעיון היצירתי ושוכחת את המטרה, הוא יגיד בצדק שהיא לא עושה את העבודה.

אז מה, לפטר את הרעיונאי?

בסדנה חדשה מציג מנדי פרומר את הכלים היסודיים והמשמעותיים לכתיבת פרסום נכון. מהם המרכיבים של מודעת פרסום; איך מאזנים בין “הבטן” – היצירתיות והתשוקה שחייבים להיות בפרסום כדי להדביק את הצרכן בהתלהבות, ובין המוח הקר והמעשי שדורש בצדק תוצאות; כיצד ניתן להעריך עבודה של קופירייטר ולוודא שהיא עשויה כהלכה, ועוד. הרעיונות והכלים מגובים בסיפורים אמיתיים של מותגים ובתרגול מעשי במקום. גם כיבוד מפנק יוגש “כדי להזרים קצת שמחה ללב וסוכר למוח ולעודד את היצירתיות”.

620/130

 

חשיבה רעננה זה לחלשים

עוד תובנה מפתיעה שמגלה האדמו”ר היא שיש משתנה אחד שחשוב לא פחות מהכישרון והניסיון של הרעיונאי, והוא דווקא ההיכרות ארוכת הטווח עם הלקוח. “לקוחות נוטים לחשוב שקופירייטר חדש יביא חשיבה מרעננת, מחוץ לקופסה – אבל האמת לרוב הפוכה. דווקא בגלל שמיתוג זה ריצה למרחקים ארוכים, יש משמעות לקילומטראז’. הוותק מסייע להכיר את הלקוח טוב יותר ולהפנים את המסרים שלו”.

הסדנה תתקיים ביום שני כ”ו בתמוז 29.7 במרכז וורקאפ בבני ברק והיא מיועדת לגברים.

גולשי ביזנעס נהנים מהנחה מיוחדת של 15% – פשוט הקלידו “ביזנעסים” בשורת הקופון!

להרשמה לסדנה לחצו <<< כאן >>>

 

830/125

כתיבת תגובה