לופטהנזה פיצתה חרדים שהודרו מטיסה כ-21 אלף דולר

חברת התעופה הגרמנית ‘לופטהנזה’ שעובדיה מנעו כעונש קולקטיבי מכ-100 חרדים לעלות לטיסת המשך להונגריה – שילמה כ-21 אלף דולר, לפני עמלת עורך דין, לכל נוסע שהודר מהטיסה | המנכ"ל התנצל, החברה שילמה את הפיצוי לכל נוסע, והתקווה היא כי ההסדר הכספי ייצור את ההרתעה המספקת

איירבוס A350 של לופטהנזה | צילום: לופטהנזה

זה קרה בחודש אייר האחרון: קבוצה של כ-100 חרדים שהיו בדרכם להונגריה, לקברו של רבי ישעי' מקרסטיר, לא הורשו לעלות לטיסת לופטהנזה לבודפשט בעת שהמתינו לטיסת המשך מגרמניה להונגריה. הקבוצה קיבלה הוראה לעמוד בצד והדיילים העלו אנשים אחרים.

באותה עת נטען כי חלק מהנוסעים לא עמדו בתקנות הקורונה ולא הקפידו על חבישת מסכה. אולם, כיוון שדיילי הקרקע לא ידעו לזהות מי הם אלו שהפרו את הכללים, הוחלט להדיר את כלל הנוסעים מטיסת ההמשך מפרנקפורט לבודפשט.

הנוסעים התאגדו ותבעו את החברה, בין היתר בסיוע "כוח המשימה למאבק באנטישמיות" שקיים בקונגרס, ומשותף לרפובליקנים ולדמוקרטים. חבר הקונגרס כריסטופר סמית, ממדינת ניו ג'רזי, אחד ממייסדי כוח המשימה וחבר בוועדה פרלמנטרית נוספת שעיסוקה הוא בתחום מניעת שיח שנאה ברשתות החברתיות, פנה ליו"ר 'לופטהנזה' בתלונה חריפה על האירוע החריג.

בסיכומו של תהליך, שילמה החברה 21 אלף דולרים לכל אחד מהנוסעים שלא הורשה לעלות לטיסה, ובניכוי עמלת עורכי הדין שטיפלו בפרשה יקבל כל נוסע כ-17.5 אלף דולרים.

 

החברה כבר הביעה בעבר את התנצלותה, ובשיחה שקיים מנכ"ל החברה קרסטן ספוהר עם רב הקהילה היהודית בברלין, הרב יהודה טייכטל, אמר בשעתו כי "לאנטישמיות אין מקום בלופטהנזה" וכי "מה שקרה לא היה צריך לקרות". עוד אמר מנכ"ל החברה כי "לופטהנזה מייצגת חיבור בין אנשים, תרבויות ואומות. פתיחות וסובלנות הן אבני היסוד ואין מקום לאנטישמיות".

כתיבת תגובה