למה בחרתי במניית TVTY?

מה לא קרה בשוק המניות השבוע למרות שכולנו ציפינו לו? • סקירת השוק השבועית מאת מתן כהן | 16.08.19 – 12.08

וול-סטריט | צילום: pxhere

היי משקיעים,

לאחר ירידה של למעלה מ–6% מאזורי השיא מלפני פחות משבועיים על רקע הנאום של נגיד הבנק והציוצים של הנשיא טראמפ, חשבנו בתחילת יום המסחר הראשון של השבוע הקודם כי אנחנו לקראת עוד "מרחץ דמים" נוסח אוק' ודצמב' 2018 כאשר המדדים ירדו בעד כ–4% בהובלת מדד הנאסד"ק.

Box

אבל אז הגיע לו המשך השבוע, ובהיעדר נתוני מאקרו מהותיים הצליח השוק לתקן את הירידות של יום שני והגיע לרמות של ה – 293 נק' בתעודת ה – SPY, העוקב אחר מדד ה – S&P 500, ולרמות של ה – 188 נק' בתעודת ה – QQQ, העוקבת אחר מדד הנאסד"ק 100.

לעומת זאת, ראינו ביום שישי שוב ירידות של עד 1% ובסך הכל המדדים נעלו את השבוע החולף די קרוב לנעילה מלפני שבועיים.

יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם ממחזורי המסחר הגבוהים מאוד שאנחנו רואים בימים האחרונים כאשר אל ירידה מלווה במחזור גבוה שמעיד על פאניקה ופאניקה עשויה להיות "להתלבש" במימושי סחורה כבדים או שורטיסטים או אולי אפילו שניהם יחד.

בשל כך, אנחנו צריכים להכין תרחישים אפשריים בין אם אנחנו בתוך פוזיציות ובין אם לא ולהשתדל להיות אובייקטיביים ככל שניתן ולא "לנתח מתוך פוזיציות".

אנחנו נכנסים לשבוע של פקיעות חודשיות שיפקעו להן ביום שישי ה – 16 לחודש, על מניות ה – S&P 500, וככל הנראה אנחנו צפויים לראות תנודתיות יחסית רדומה במהלך השבוע הנוכחי, כאשר הכל ישתנה ביום הפקיעה של יום שישי.

על פי מפת הפוזיציות הפתוחות על ה – S&P 500 אנחנו רואים דווקא כי החוזים הפתוחים "הכבדים" יושבים ב – 2,900 ו – 2,800 נק', אפילו קצת יותר מאשר באזור שיא כל הזמנים שנמצא באזור ה – 3,000 נק'.

המחזורים הגבוהים שמתקבלים בימים האחרונים, לצד תנועת המחיר הדובית שאנחנו רואים כבר שבועיים, יכול להעיד הדבר על תנודתיות וחששות שעשויות להוביל להמשך ירידות וזה תרחיש ראשון שעלול לקרות ושאנחנו צריכים לקחת אותו בחשבון.

מפת הפוזיציות הפתוחות על מדד ה – S&P 500.

Inner

בתרחיש השני, אנחנו נפתח את האינטרוול השבועי בתעודת ה–SPY  ונראה עצירה יפה יחסית ב–280 נק' (המקביל ל – 2,800 נק' במדד עצמו), מלווה במחזור מסחר גבוה ולא מן הנמנע שהשוק יצליח להתרומם מעל לרמת השיא משבוע שעבר.

גרף תעודת ה – SPY בטווח זמן שבועי. ניתן לראות את עצירת המחירים ב – 280 נק'.

מהבחינה הזו, טווח המחירים במדד ה – S&P 500 שבין ה 2,800 נק ל – 2,900 נק' הולכים לשמש בתמיכות והתנגדויות מחיר חזקות טרם פריצה.

מדד ה – VIX – לאחר שהוא הגיע ביום שני לרמות של 24 נק' ויותר והעיד על הפחד וחוסר הוודאות שחשים כעת המשקיעים, נסגר ביום שישי ברמה של 18 נק'. למרות הירידות במדד מדובר עדיין על רמה גבוהה שמעידה על כך שהמשקיעים לא שכחו שיש להם כעת 'קוף על הגב' בדמות הבנק המרכזי האמריקאי ובדמות מלחמת הסחר וחוסר הוודאות עדיין משוועת כעת.

סף הרגישות בשוק הוא מאוד עדין. הוספת גידורים כבדים, סטיות תקן גלומות בשוק בנכסי הבסיס שיקפיצו את מחיריהן ואת מחירי האופציות יגרמו לתנודות חדשות בשוק, תוסיפו לכך מאקרו לא יציב או ציוץ כזה או אחר של הנשיא הצבעוני האמריקאי וקיבלנו מתכון נהדר להעלאת סף הלחץ והפחד את המשקיעים שעלולים שוב להקפיץ את מדד ה – VIX בחזרה לפיק האחרון שלו ואף אולי ליותר מזה.

מדד ה – VIX.

בתקופה תנודתית כל כך כמו עכשיו, רצוי ברוב המקרים לא להיחשף לנכסים שמושפעים יתר על המידה מכל הטלטלות שקורות בשוק אפילו אם מדובר על חברות טובות.

מסיבה זו החלטתי להתמקד במניה שמבחינת ההשפעה של השוק עליה נמוכה יחסית.

מניית TVTY – מגיעה מסקטור הבריאות ועוסקת בהפעלת תכני בריאות בכל מיני מגזרים כגון דיקור סיני, ריפוי ועיסוק וכו'.

החברה עצמה במצב לא רע – הרווח הנטו שלה חיובי למדי ועומד על 80 מיליון דולר נכון לדו"ח האחרון, תשואות יפות על ההון ועל הנכסים.

מכפיל רווח נמוך שעומד על 9.82 ביחד לשוק ויחס פאג של 0.98.

מבחינת נתונים טכניים – המניה נמצאת באזורי התחתית ומסמנת "תחתית כפולה" כאשר בימים האחרונים היא פורצת את אזור התכנסות המחירים שלה לצד פריצה של הממוצע נע 50 ימים מלוות במחזורי מסחר גבוהים שמעידים על כניסה של כסף במניה.

נתון חשוב נוסף שלא ניתן להתעלם ממנו הוא נתון ה"פלוט שורט" (אחוז השורטיסטים במניה) הגבוה שעומד על כמעט 35% מה שמעלה את הסבירות ללחיצת שורטיסטים והמשך עליות כלפי מעלה.

מניית TVTY.

כל הנכתב לעיל הינו חוות דעת בלבד של הכותב ואין להתייחס לאמור כהמלצה לקנייה או למכירה של נייר ערך מסויים.

 

          מתן כהן הוא אנליסט ומנכ"ל "מארובוזו – מסחר מתקדם בשוק ההון".

          marubozuok@gmail.com

       https://www.facebook.com/marubozuok/?ref=bookmarks

https://www.youtube.com/channel/UCmthBsyEulbNJgBqMMH7sFg?view_as=subscriber

Inner

כתיבת תגובה