למי שייך המותג MAX? קביעה מרתקת של רשם סימני המסחר

MAX (מקס) היא מילה רבגונית ולא בהכרח משדרת מותג מסויים המזוהה עימה | כך קבע רשם סימני המסחר כשחברת מקס סטוק הגישה בקשה למחוק סימן מסחר מעוצב של חברת Max Baby | ביקשה להתיר לה לרשום שני סימני מסחר על שמה עם צירוף המילים “Max baby” | ומה קבע הרשם?

סניף מקס סטוק בחיפה | צילום: ניר ודל, ויקיפדיה

חברת מקס סטוק בע”מ, רשת החנויות המוכרת, ביקשה למחוק את סימן המסחר המעוצב של ‘מקס בייבי’, חברה המשווקת מוצרים להורים ולתינוקות, בטענה שהמילה MAX מזוהה עימה, וכי היא בעצמה עושה שימוש בצירוף המילים MAX BABY  לצורך סימון מוצרים המיועדים לילדים ולתינוקות, במחלקות ייעודיות בחנויותיה.

בנוסף, ביקשה מקס סטוק לרשום שני סימני מסחר על שמה, גם על צירוף המילים “max baby”.

250/200 סייד בר + קובייה

רשם הפטנטים, סימני המסחר והעיצובים, עו”ד אופיר אלון, דחה את הבקשה למחיקתו של הסימן הרשום, בנימוק כי המילה MAX היא מילה שנעשה בה שימוש רב במסחר וכי מקס סטוק בע”מ לא הצליחה להוכיח שהצרכנים מזהים אותה באמצעות המילה MAX בלבד. (עם זאת נציין, כי על חנויות הרשת – כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת – אין מיתוג מעבר למילה ‘מקס’ באנגלית; אך לא ניתן גם להתעלם מהעובדה כי זהו שמה של הרשת בפי העם – כפי שמותגה לראשונה כשהחלה את דרכה בסניף הראשון, בחיפה).

יחד עם זאת, הרשם קיבל את הבקשה לרשום את אחת מבקשותיה של מקס סטוק לסימן מסחר, כך ששני הסימנים כעת, של שתי החברות, יהיו רשומים בפנקס סימני המסחר במקביל, בשל השוני בין הסימנים.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה