למרות ‘התו הלבן’: אולמות האירועים ישמרו על הגבלות נוספות

בלי דינרים וכנסים: ה-14.6 היה אמור להיות יומם הגדול של בעלי האולמות בפתיחת שערי האולמות לכל סוגי האירועים וללא הגבלת משתתפים בסדרת הוראות שקבעו ריחוק בין הנוכחים, הפרדת גילים בקבוצות סיכון וריקודים לצעירים בלבד • אך העלייה במספר החולים מובילה לשינוי עמדת הממשלה והארכת הוראות החירום: רק עד 250 איש באולם, בכל 2 מטרים רבועים • יתר ההוראות נותרות כבעבר: רישום של הנוכחים ושמירת פרטיהם ל-20 יום

חוזרים לאירועים המוניים?חתונת בעלז, אילוסטרציה | צילום: אהרון קרון, פלאש 90

בעלי אולמות האירועים שציפו לצאת מהקורונה, עומדים להתאכזב. בעיקר בשל העלייה העצומה בתחלואה, החליטה הממשלה לאשר במשאל טלפוני הארכה ותיקון לתקנות שעת חירום (הגבלת פעילות) הקובע כי החל מיום א’ ה-14.6 יתאפשר לקיים באולמות אירועים חתונות או אירועים לציון טקס דתי, ובכלל זה בת ובר מצווה ואירוע לציון הולדת בת או בן. אולם מספר המשתתפים באירועים אלו באולמות האירועים לא יעלה על יחס של אדם לכל 2 מטרים רבועים ולא יותר מ- 250 אנשים באירוע, למעט עובדי האולם.

כזכור, מלכתחילה דובר על אי הגבלת הנוכחים, כשהותר לקיים חתונות ללא הגבלת מספר המשתתפים בתוך האולם. בעלי האולם נדרשו להקים אתר ייעודי, להקצות מתחם סטרילי לקשישים ובעלי סיכון גבוה, ולשמור על כך שרק הצעירים ירקדו ברחבות ייעודיות. כמו כן בעלי האולם נדרשו לבצע רישום מדויק של הבאים באמצעות הטלפון – דבר שנותר גם עתה.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

כאמור, עתה נקבע כי על מפעיל האולם לדרוש מיוזם האירוע להעמיד לרשותו רשימה טלפונית של הנוכחים באירוע, ולשמור רשימה זו למשך 20 ימים ממועד האירוע. בהתאם לקביעת רופא מחוזי או ראש השירות לבריאות הציבור כי אחד העובדים או המשתתפים ששהו באירוע נדבק בנגיף הקורונה, יהיו רשאים גורמים אלה לדרוש את רשימת המשתתפים לשם ביצוע חקירה אפדימיולוגית וקטיעת שרשרת ההדבקה.

אירועים אחרים שאינם בגדר חתונה או אירוע לציון טקס דתי, יתקיימו בכללים שכבר נקבעו בעבר, לפיהם האירוע יתקיים בשטח פתוח במקום המקיים אירועים לציבור, ומספר המשתתפים לא יעלה על המותר בהתאם לאיסור התקהלות – 50 אנשים נכון להיום.
הפרת החובה של מפעיל אולם בקיום כללי ההפעלה תהווה עבירה פלילית.

במסגרת תיקון זה הוחלט עוד להאריך את תוקפן של התקנות לשעת חירום עד ליום א’ 21.6.2020, שלושה חודשים מיום התקנתן במקור. במקביל לתיקון הנדון, הוכנה טיוטת חוק להארכת תוקפן של תקנות שעת החירום ב- 45 ימים נוספים.

משרד הבריאות שב ומזכיר לציבור כי על כולנו להקפיד על שלושה כללים בסיסיים: עטיית מסיכה, ריחוק פיזי ושמירה על היגיינה. במאמץ משותף ובאחריות אישית וציבורית נוכל להתמודד עם העלייה במספר החולים ולמנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל.

כתיבת תגובה