לנסוע בתוך חלום, ליהנות מהשקט: לקסוס ES • נסיעת מבחן

למרות שנים רבות של מבחני רכב, איכשהו, עד היום לא יצא לי לבחון אף רכב של לקסוס | שיגרתי בקשתי למשרדי החברה היוקרתית, וקיבלתי הזמנה לרכב הסלון של החברה | התוצאה: עדיין נסיעה חלומית, למרות הביקורת המתונה – סלון פאר, ו”שקט על גלגלים”

לקסוס ES | צילומים יחיאל גרין

בתחילת שנות התשעים, החליטו בטויוטה העולמית שהגיע הזמן לקחת את הידע והאמינות המפורסמת שרכשו שלא מעט עמל ויזע (ושיטות ניהול רזות שהובילו לתוצאות כספיות מעולות. אבל זה כבר נושא שנכתבו עליו הררי מילים. ספר שלם, ליתר דיוק: “דרכה של טויוטה” – החברה שהמציאה את “הייצור הרזה”, הספר בו מציג ג’פרי ק’ לייקר 14 עקרונות ניהול מבית היוצר של חברת המכוניות הגדולה ביותר בעולם), ולעבור לשחק במגרש של הגדולים.

עם שם יומרני (“לוקסוס” על פי מילון אוקספורד:  “כִּנּוּי לְדִבְרֵי מוֹתָרוֹת, פְּאֵר מֻפְרָז בְּכֵלִים, בְּרָהִיטִים, בִּלְבוּשׁ וּבְאֹרַח חַיִּים”) ובטחון עצמי מופרז, כבשה טויוטה את כבישי ארצות הברית בדגמים מפוארים שעשו כאבי ראש לא קלים ליצרנים הגרמניים ששלטו בהגמוניה של רכבי היוקרה – עד אז, ללא מתחרים כמעט.

250/200 סייד בר + קובייה

השאר – היסטוריה. עולם הרכב עבר תהפוכות רבות, אך דבר אחדשלא השתנה בלקסוס: הפאר והיוקרה שהיא משדרת ממשיכה ללוות אותה לאורך על השנים. גם מי שנהג בלא מעט מותגי יוקרה, לא יכול שלא להתפעל.

ואם נתייחס לדגם שאנו נוסעים עליו, נראה שלקסוס יצקה בתוך ה-ES את כל החומרים הטובים ביותר שקיימים בעולם הרכב.

זה מתחיל בעיצוב החיצוני, עם שעון החול הענק והפנסים הצרים, ממשיך עם הצבע השחור הייחודי שנראה, כאילו שפכו לתוך גלוני הצבע שמהם נצבע הרכב – אלפי קריסטלים קטנים ומנצנצים (כמה חבל שאי אפשר לתפוס זאת בעין המצלמה) ומסתיים בעיצוב אחורי עם חתימה ייחודית של ES. אפילו המראה המחודדת, במספר צבעים מיוחדת והמרכב הארוך – פשוט תופסים את העין. כן, גם לאנשים שלא מבינים כלום ברכב.

870/135 ליינר ארטקל

זה ממשיך בתא נוסעים, שלמעשה הינו סלון מרהיב ומפואר. עור בשלשה גוונים (לא משהו שאי פעם פגשתי ברכב יוקרה), ידיות ניקל, הנדסת אנוש מצוינת ותא נוסעים שהוא בעיקר שקט על גלגלים.

לא הכל מושלם, והגרפיקה במסך המרכזי קצת פשוטה ולא מתאימה לאווירה, אבל מכאן עברנו לאחור, בו התרווחנו במושב מנהלים מפנק עם מרווח ענק לרגליים, פתחי מיזוג (ללא בקרה נפרדת) ווילון אחורי שנגלל חשמלית.

השקט הזה, מושג בזכות תכנון של מנהלי לקסוס שהחליטו שהדגם הנוכחי, ה-ES יהיה הרכב הכי שקט בלקסוס (כמובן, חוץ מהדגמים החשמליים…).

תחת מכסה המנוע שוכן מנוע היברידי שגם הוא תורם לשקט, הוא חלק וחזק דיו . המנוע המשולב בנזין/חשמל בנפח 2.5 ליטר, מייצר יחד 218 כ”ס.

חסרונו היחיד מתבטא תחת תאוצה כבדה. אז, תשמיע התיבה הרציפה קולות מחאה… היתרון מתבטא, כמובן, בצריכת הדלק.

אם תתעלמו לרגע מהתיבה הרציפה ותעברו למוד ספורטיבי, תגלו רכב יציב שפשוט ‘נדבק’ לכביש, גם אם תנסו סגנון נהיגה ממש פרובוקטיבי. אחיזת כביש כזו, תואמת בהחלט את רכבי היוקרה שנהגיהן אוהבים מדי פעם לבדוק את עמידותן, במהירות גבוהה בסיבובים חדים.

הבטיחות האקטיבית מושלמת. כל מה שתבקשו, קיים ב-ES, כולל בלימה בנסיעה לאחור. מערך הבלימה האוטומטי עוצר את הרכב באופן מוחלט אם הוא מזהה רכב שחוצה מאחור. בום, זה מדהים!

השורה התחתונה מפתיעה גם ביחס לתמורה. המחיר של ה- ES מתחיל ב-294,000 ש”ח שהם כמעט 200,000 ש”ח פחות ביחס למתחרות.

מציאה? הכל יחסי כמובן.

מומלץ עבורך

4 תגובות ל: "לנסוע בתוך חלום, ליהנות מהשקט: לקסוס ES • נסיעת מבחן"

  1. הכל כמעט בסדר
    אבל אני לא בטוח שטויוטה התכוונו לקרוא לרכב לוקסוס השם הוא לקסוס
    וכותבים אותו אחרת.

  2. נראה לי שעדיף שתעשו מבחני נסיעה יותר על רכבים קצת יותר רלוונתיים לקוראים שלכם….

  3. בקצב הזה עוד יבקשו מכם לעשות מבחני נסיעה על רכבי יד שנייה…

  4. תעשו סיבוב במגזר החרדי, תתפלא כמה רכבים כמו לקסוס, וולבו וסטלה תגלה.

כתיבת תגובה