הצעה לפטור דירה שניה ממס כאשר הראשונה נרכשה בקבוצת רכישה

ההצעה של ח”כ מקלב היא לפטור רוכשי דירות במסגרת קבוצת רכישה שמתעכבים לפעמים למשך שנים. “אם רוכש כזה מעוניין לרכוש דירה אחרת הוא נדרש לשלם מס רכישה למרות שכרגע כלל אינו מחזיק בדירה” טוען מקלב.

קבוצת רכישה shutterstock

 

ועדת השרים תדון היום (א) בהצעת החוק של ח”כ אורי מקלב (יהדות התורה) המבקשת לפטור ממס רכישה על דירה שניה, אזרחים שאת דירתם הראשונה רכשו דירות במסגרת קבוצת רכישה, כל עוד בניית הדירה הראשונה לא הושלמה. הצעת חוק זו תחסוך באופן מידי את מס הרכישה לאלפי רוכשי דירות במסגרות של קבוצת רכישה שנתקעו ומעוניינים לרכוש דירות אחרות בשביל לחסור את דמי השכירות.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי רוכשי דירות רבים שרכשו דירה במסגרת קבוצת רכישה נתקלים פעמים רבות בקשיים בכל הליכי היתרי הבנייה ובביצוע עצמו ולעיתים אין התקדמות כלל במשך שנים רבות כשהרוכשים נותרים ללא מענה וללא אופק למגורים בדירה שעבורה שילמו כסף רב.

לפי החוק כיום, אם רוכש כזה מעוניין לרכוש דירה אחרת כדי לא להמשיך להשחית את כספו בשכירות, הוא נדרש לשלם מס רכישה בשיעורים החלים על מי שיש לו יותר מדירה יחידה, למרות שכרגע כלל אינו מחזיק בדירה ומצבו אף גרוע יותר עקב הכספים שכבר השקיע בקבוצת הרכישה. על כן מוצע לקבוע, שכל זמן שבניית הדירה הראשונה שנרכשה בקבוצת הרכישה טרם הסתיימה, יראו דירת מגורים שרכש כדירתו היחידה עד שבנייתה של דירתו הראשונה תושלם.

side
ono-inner

תגובה אחת ל: "הצעה לפטור דירה שניה ממס כאשר הראשונה נרכשה בקבוצת רכישה"

  1. מעניין אם מקלב רוצה לקנות דירה שניה . מי שלא רוצה לשלם מס שימכור את הזכות שלו לדירה בקבוצה ויהיה פטור ממס…
    עכשיו צריך להוסיף מסים על משקיעים . ואתה רוצה להוריד ??? איזה מנותק…

כתיבת תגובה