לקראת יום השואה: מעל 17 מיליון ש' הועברו לניצולי שואה

מעל 17 מיליון ₪ הושבו במסגרת מהלך למימוש זכויות מס של ניצולי שואה | מדובר בניצולי שואה שהגישו בעבר דוחות או בקשות להחזר מס אולם לא כללו את הנכות הרפואית וכן כאלו שלא הגישו דוחות כלל | מאז 2020, מקבלת רשות המסים מדי חודש מידע מתעדכן לגבי ניצולי שואה נוספים שעומדים בקריטריונים, ופונה אליהם למימוש זכויות באופן יזום

אושוויץ | צילום: שאטרסטוק

לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה, מפרסמת רשות המסים נתונים מהמהלך הייזום למימוש זכויות מס של ניצולי שואה, לפיהם בשנה החולפת הושבו כ-5 מיליון שקלים לכ-350 ניצולי שואה. סה"כ מתחילת המהלך שהחל בשנת 2020, הושבו מעל 17 מיליון ₪.

במסגרת המהלך הכולל, פנתה רשות המיסים לכ-2,000 ניצולים (מתוכם 750 בשנה החולפת) בעקבות מידע שהתקבל מהרשות לזכויות ניצולי שואה, כמי שאינם ממשים את זכאותם להטבות מס בשל נכות רפואית מזכה לפי חוק נכי רדיפות הנאצים או חוק נכי המלחמה בנאצים, והזמינה אותם להגיש בקשות להחזרי מס לשנים קודמות. מדובר בניצולי שואה שהגישו בעבר דוחות או בקשות להחזר מס אולם לא כללו את הנכות הרפואית וכן כאלו שלא הגישו דוחות כלל. מראשית המהלך בשנת 2020, מקבלת רשות המסים מידי חודש מידע מתעדכן לגבי ניצולי שואה נוספים שעומדים בקריטריונים, ופונה אליהם למימוש זכויות באופן יזום.

כדי להבטיח את מימוש זכויות המס של הניצולים, פירטה מחלקת שומת הפרט בחטיבה לשומה וביקורת ברשות במכתבים שנשלחו, מה נדרש לעשות כדי לבקש את ההחזר, אלו פרטים למלא, אלו מסמכים לצרף, לאן לשלוח את המסמכים, מהו מספר השנים אחורה שניתן לבקש החזר ועוד.

כתיבת תגובה