מאסק וטוויטר פיטרו אלפי עובדים במייל, חלקם מוחזרים לעבודה

מאסק נותר עם כ-3,700 עובדים בלבד בחברת טוויטר, לאחר שפיטר בסופ"ש מספר דומה של עובדים, במהלך מהיר וחד | בהודעה למייל או בחסימת גישה למערכות החברה – הבינו העובדים כי העסקתם הסתיימה | בצעד לא מפתיע, מאסק הנמהר מתחיל להתחרט, וקורא לחלק מהעובדים שפוטרו, לשוב לעבודה

אלון מאסק | צילום: Tumisu מקור: Pixabay

את סוף השבוע האחרון הקדישה חברת טוויטר לפיטוריהם של קרוב ל-3,700 עובדים. אלה קיבלו את ההודעה על פיטוריהם בהודעה למייל, או שנודעו על כך באקראי עוד יותר, כאשר גישתם למערכות החברה נחסמו. הלילה נודע, כי מאסק וטוויטר חוזרים בהם מהמהלך הנמהר וחלק ניכר מהעובדים נקראו לשוב למשרתם.

בתקשורת העולמית דווח כי גורמים בחברה טענו שחלק מהעובדים פוטרו בטעות, וחלקם נחוצים לפיתוח החברה בעתיד – וזו הסיבה לקריאה לשובם. זאת, לאחר שמאסק צייץ בסופ"ש האחרון, כי "בנוגע לצמצום כוח העבודה של טוויטר, לרוע המזל אין ברירה כאשר החברה מפסידה ארבעה מיליון דולר ביום".

העובדים שנותרו, כ-3,700 במספר, לחוצים מאוד מהמטלות שמבקש מאסק ליצור, כמו מאפיינים חדשים לרשת החברתית, ולפי דיווחים שונים, חלקם ישנים במשרד כדי לעמוד בדרישות של הבוס החדש.

נציין כי הפיטורים לא היו מפתיעים וכי מאסק הודיע עליהם עוד לפני שסגר את העסקה באופן סופי. בוושינגטון פוסט דווח כי מאסק מתכוון להיפטר מכ-75% מהעובדים.

במקביל דווח, 500 עובדים לערך כבר ביצעו צעד עצמאי לאורך שלשת החודשים שלפני הרכישה של מאסק את טוויטר, והתפטרו בעצמם – כשחלק מהם עובר לפלטפורמות מתחרות, כאלה שאף קולטות היום משתמשים כבדים ותיקים יחסית של טוויטר.

משכך, על מאסק וצוות ההנהלה של הרשת החברתית הגדולה בעולם, למהר ולפתח את המאפיינים שעליהם 'בונה' מאסק את עתידו בחברה.

 

לצד זאת, האיש העשיר בעולם אף הודיע לאחרונה כי בכוונתו להסיר משתמשים שאינם אמיתיים, או המתחזים לדמות אמיתית – מבלי לספק להם אזהרה או הודעה מוקדמת על כך.

כתיבת תגובה