מגדלי הדגים מרגיעים: לא צפוי מחסור בדג ישראלי טרי בחגים

על רקע החשש מסגר נוסף בתקופת החגים ולאור טענת רשתות השיווק כי מחירי הדגים המיובאים צפויים לעלות בלמעלה מעשרים אחוזים בשל מחסור, מדגישים בארגון מגדלי הדגים בישראל: לא צפוי מחסור | עם זאת, קראו לציבור להיערך לאפשרות של סגר במהלך החגים ולהצטייד בדגים טריים לחג | עליית מחירים של דגים קפואים מיובאים בלבד, ביניהם האמנון הקפוא מסין, שהמכס על יבוא שלו ירד ב- 2016, וכעת מחירו מזנק בכ- 25%

קרפיון ישראלי | צילום: שי נייבורג

מנתוני ארגון מגדלי הדגים בישראל עולה כי למרות התפשטות הקורונה, המשבר הכלכלי ואי הוודאות באשר להחלת סגר או מגבלות תנועה שימנעו את האפשרות לחגוג גם השנה את חגי תשרי בהרכב משפחתי מורחב, הביקוש לדגי הבריכות הטריים בישראל נשאר יציב גם בעונת החגים הקרובה. צפי הצריכה לתקופת חגי תשרי תשפ”ב עומד על כ- 1,600 טונות של דג ישראלי טרי ובכלל זה קרפיון, אמנון, בורי, באס ודגים נוספים.

בין היתר צפויים לעלות על שולחן החג של הישראלים השנה כ- 600 טון דגי קרפיון, 500 טון אמנונים, 200 טון בורי וכן 300 טון דגי איכות נוספים, ביניהם  באס, לברק, ברמונדי, דניס, פורל, אדמונית ועוד.

250/200 סייד בר + קובייה

אלי שריר, מנכ”ל ארגון מגדלי הדגים: “רשתות השיווק, שחלקן גם יבואניות, מעלות את מחירי הדגים המיובאים ולצערנו, הציבור בישראל חש כעת על בשרו את מה שהתרענו עליו לפני חמש שנים – הפחתת המכסים ללא טיפול בריכוזיות במשק ובפערי התיווך, לא באמת מביאה בטווח הארוך לירידת מחירים.

על רקע השיח על מחסור צפוי ועליית מחירים של דגי היבוא בחגים, מגדלי הדגים בישראל נערכים לספק את כל צפי הביקוש לדג ישראלי טרי בחגי תשרי ולהבטיח אספקה רציפה ומענה לצריכה הגבוהה בחגים ולכן גם השנה לא צפוי מחסור בדגי איכות טריים מייצור מקומי”.

בארגון מגדלי הדגים קוראים לציבור להיערך לאפשרות של הטלת סגר נוסף במהלך החגים, ולהצטייד מבעוד מועד בדגים טריים לחג.

בארגון מגדלי הדגים אמרו: “לא מדובר בעלייה גורפת של מחירי הדגים אלא בעליית מחירים של דגים קפואים מיובאים בלבד, ביניהם האמנון הקפוא מסין, שהמכס על יבוא שלו ירד ב- 2016, וכעת מחירו מזנק בכ- 25%”.

Inner article

בארגון הוסיפו וציינו כי זו השנה השנייה ברציפות שבה, למרות משבר הקורונה, גזירות הסגר ומגבלות ההתקהלות, נשמר ביקוש יציב לדגי בריכות טריים מייצור מקומי: “הצרכן הישראלי שומר אמונים לדג הישראלי וגם השנה, למרות התפשטות הקורונה והחשש מסגר נוסף, נשמרת יציבות הביקוש לדגי הבריכות הישראלים בחגים”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה