מדד אמון הצרכנים מציג: אופטימיות זהירה

מדד אמון הצרכנים מטפס שוב ועומד במחצית השנייה של חודש מרץ על 6%- לעומת 10%- במחצית הראשונה • מדד אמון הצרכנים היחסי טיפס בחודש מרץ ל-125 לעומת 105 בפברואר

מדד אמון הצרכנים | צילום אילוסטרציה: stockyimages, שאטרסטוק

המצב הולך ומשתפר ואם נתניהו רוצה הוא יכול לנופף בנתונים הבאים מול מבקשי ראשו. מדד אמון הצרכנים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בחודש מרץ מעלה, כי קיימת אופטימיות זהירה במדינה בכל הקשור למצב הכלכלי המתפתח. על פי סקרי הלמ”ס, מדד אמון הצרכנים מטפס שוב ועומד במחצית השנייה של חודש מרץ על 6%- לעומת 10%- במחצית הראשונה. להזכירכם, בחודש אפריל האחרון (2020) התדרדר מדד זה ל-31%-.

שני המאזנים המתייחסים לשינוי הצפוי במצב הכלכלי במדינה בשנה הקרובה, ולשינוי הצפוי במצב הכלכלי של משק הבית בשנה הקרובה עומדים על ערכים חיוביים ומצביעים על אופטימיות זהירה של אזרחי המדינה (12% ו-10%, בהתאמה).

כאשר השוו בלמ”ס את נתוני חודש מרץ 2021 לעומת פברואר נמצא כי מדד אמון הצרכנים עלה ל-7%- מ-12%- בפברואר, זאת בדומה לערך שנמדד בפברואר 2020 (6%-), ערב משבר הקורונה. גם במאזן המתייחס לשינוי הצפוי במצב הכלכלי במדינה בשנה הקרובה חל שיפור ניכר והוא זינק מעבר לקו האפס אל ערך חיובי של 9%, מערך שלילי של 6%- בחודש פברואר.

ציון נוסף שאזרחי ישראל מעניקים למצב דרך סקר הלמ”ס מכונה בשם ‘מדד אמון הצרכנים היחסי’. בחודש מרץ טיפס מדד זה ל-125 לעומת 105 בפברואר, זאת על רקע הפתיחה הנרחבת של המשק והסרת ההגבלות על האוכלוסייה.

בלמ”ס מסבירים כי מדד אמון הצרכנים תחום בטווח שבין מינוס 100 לבין פלוס 100. ככל שערך המדד קרוב יותר לגבול העליון, כך הוא מעיד על אופטימיות גדולה יותר בקרב הפרטים, וככל שערך המדד קרוב יותר לגבול התחתון, כך הוא מעיד על פסימיות רבה יותר. מדד קרוב לאפס מצביע על היעדר ציפיות לשינוי במצב הקיים. המתודולוגיה של הסקר תואמת את ההנחיות של ארגון ה-OECD לסקרים מסוג זה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה