מדוע צמצמו עובדי תנובה את צריכת הסוכר? | צפו בסרטון

פרק נוסף בסדרת ‘לומדים פרסום’ של דוד גלפרין. הפעם על מהלכי מיתוג יקרים, ארוכים ומתמשכים שלכאורה לא מביאים מכירות ומייצרים הוצאות כבדות. הצצה לחשיבה האסטרטגית שמאחורי ‘תנובה’, המחלבה הגדולה ביותר בישראל

מפעל של תנובה. צילום: יוסי זליגר | פלאש 90

מה חשוב לא פחות מהלוגו והסלוגן שלצידו? או יותר נכון, מה מעניק ללוגו את הערכים שאנו רואים כאשר אנו פוגשים בו? המיתוג הוא חלק מרכזי ביצירת, ביסוס וקיבוע סך כל התחושות שלנו כלפי המותג. איך עושים זאת נכון ועד כמה זה משמעותי למכירות בסופו של דבר?

תנובה על ציר הזמן: תשעים שנה לא הולכים ברגל ואפשר ללמוד מהם כיצד בונה חברה את מעמדה ואת תחושות הציבור כלפיה. כיצד פעלה תנובה על מנת להפוך את עצמה ל”בית ישראלי”? למרות פרשת הסיליקון בחלב, ולמרות מחאת יוקר המחייה שמתקשרת לתנובה, הצליחה תשלובת המזון לבנות במשך שנים דימוי מסוים באמצעות שורה של צעדים יקרים. חלקם ארוכי טווח וחלקם גרנדיוזיים.

box

היא נכנסה לספר השיאים של גינס באמצעות הפרסומת הראשונה מחוץ לכדור הארץ. היא הביאה לעולם את הקוטג’ (וגם את המחאה). היא בחרה להפחית את הסוכר והמלח במוצריה הרבה לפני ששר הבריאות הפך את זה לדגל והיא גם פעלה “בתוך הבית”, בקרב עובדיה ולא רק בחוץ, מול הצרכנים. צפו בסרטון וגלו מה עובר בראשם של אסטרטגים ומעצבי דעת קהל.

side
inner

תגובה אחת ל: "מדוע צמצמו עובדי תנובה את צריכת הסוכר? | צפו בסרטון"

  1. תבדקו את תכולת המלח במוצריה כמעט בכל מוצר תכולת המלח גבוהה מהמתחרים

כתיבת תגובה