מהמרשימים שברכבי הפנאי-שטח: אופל גרנדלנד

מראה מרשים מאד, אבזור מכובד, נוחות נסיעה טובה, יחסית מרווחת ובאגאז' מהגדולים בקטגוריה • הכירו את ה'אופל גרנדלנד', אחד הנאים שבקטגוריה הצפופה של רכבי הפנאי-שטח • מנדי ריזל נסע בו, התרשם, סיכם ומגיש לכם התרשמות וסקירה מלאה

אופל גרנדלנד | צילום: ישראל אמיתי

אופל גרנדלנד, הוא רכב פנאי שטח מהיפים בקטגוריה הצפופה, בעיני. עם גג בצבע שונה, חישוקי מגנזיום גדולים בקוטר 19 אינטש, צמד אגזוזים ופס לד. היופי העיקרי של המכונית הוא בחלקה האחורי: החלון מאחור הולך ונהיה צר ויש גם ספוילר בגג. בנוסף, פנסי הברקס מאחור ניצבים בפס מעל השמשה האחורית

הכניסה למכונית מתאפשרת באמצעות קילס, כלומר הנעילה מתבטלת גם כאשר המפתח מונח בכיסכם. פשוט תניחו את היד בתוך הידית. כדי לנעול, תעבירו את היד בסמוך לשלושה פסים המונחים בסמוך לידית. כאשר הנעילה מתבטלת והרכב נפתח, תידלק תאורת קבלת פנים מחוץ למכונית.

Box

המנוע, בנפח 1.2 ליטר טורבו עם 130 כ"ס. טוב, אבל נפח גדול יותר היה רצוי. במכונית 6 הילוכים אוטומטיים, עם העברה לטיפטרוניק באמצעות העברת הידית ל-M. נוחות הנסיעה טובה מאוד.

אשר לאבזור, יש פה לימיט וקרוז קונטרול לא אדפטיבי, למרות שבחלק מהמתחרות המערכת הזו מגיעה גם עם עצירה והאצה בהתאם למכונית שלפניכם. בגרנדלנד תמצאו תיקון סטייה מנתיב וכן אורות גבוהים הנכבים אוטומטית כאשר מכונית מתקרבת מולכם. באבזור הבטיחות תמצאו בין היתר התראת שטח מת, בלימה אוטונומית ומראה מתכהה.

המושבים הקדמיים אינם חשמליים. עם זאת, במושב הנהג העלאת והורדת החלק התחתון של המושב נעשית באמצעות מתגים. המושבים מחופים בד, עם עור בקצוות ותיפורים לבנים. החלק הקדמי של מושב הנהג, מתחת לברכיים, יכול לזוז קדימה – לטובת ארוכי רגליים.

איכות החומרים בתא הנוסעים סבירה. הדשבורד רך יחסית. במכונית יש סאן רוף גדול, עד קצה המושב האחורי. כדי למקסם את תחושת היוקרה, ברכב הפנאי-שטח הזה תקבלו גם תאורת פנים בדלתות, ב-6 עוצמות שונות.

Inner

באופל הזו תמצאו מזגן מפוצל עם פתחי נסיעה לאחור, מערכת התנע וסע ומערכת מולטימדיה קטנה ומעט מיושנת יחסית, דוברת אנגלית (לא אוהב) עם מצלמת רוורס. במכונית שקיבלנו לנסיעת המבחן לא היה נווטן, אך יש אפל-קאר-פליי (Apple CarPlay) ואנדרואיד אוטו. במחשב הדרך יש אפשרות לראות את המהירות באמצעות ספרות דיגיטליות, בנוסף לאלו שבלוח המחוונים האנלוגי.

בין שני המושבים הקדמיים תמצאו ידית שנעה קדימה ואחורה.

נוחות הנסיעה טובה והאחיזה שלו בכביש מעולה. במושב מאחור יהיה מקום ברווח ל-2 מבוגרים, שייהנו גם ממרווח טוב לרגליים, בין היתר בזכות רצפה שטוחה – אך לנוסע אמצעי יהיה קצת צפוף. תא המטען גדול ומרווח, עם מעבר לתא הנוסעים. התא הזה נפתח חשמלית באמצעות השלט, או באמצעות הסטה של הרגל אל מתחת לחלקה האחורי של המכונית. זה נהדר כאשר אתם מגיעים למכונית עם שקיות בשתי הידיים, לדוגמא. גם סגירת דלת הבאגאז' נעשית באמצעות הסטת הרגל אל מתחת לחלקו האחורי של כלי הרכב.

צריכת הדלק עמדה על 12 ק"מ של נסיעה משולבת לכל ליטר דלק.

לסיכום: הרבה פוזה, אבזור מכובד, מרווח נדיב ותא מטען מהגדולים בקטגוריה. עד היום, מאז שהמכונית הזו הגיעה לארץ, המכירות לא היו להיט. עכשיו, כשהיבוא עבר מידי 'שלמה סיקסט' ל'לובינסקי' – סביר להניח שהן יעלו, אולי על חשבון המתחרות מבית. אני, אגב, הייתי מעדיף את פיג'ו 3008.

מחיר: החל מ-149,990 ₪ | מנוע: בנזין 1.2 טורבו, 130 כוחות סוס | זינוק מ-0 ל-100: 10.9 שניות  | מומנט: 23.4 קג"מ ב-1750 סל"ד | מרווח סרנים: 2680 מ"מ | נפח תא מטען: 514 ליטרים | כריות אוויר: 6  | רמת אבזור בטיחותי: 6 | דרגת זיהום אוויר: 11

קרדיט צילום: ישראל אמיתי

Inner

כתיבת תגובה