האם ההשקעה החדשה ב'דורות עילית' כדאית?

תמיכה גורפת, החלטת הממשלה ותקציב לתוכנית אב מטעם משרד השיכון • עיר חרדית חדשה הולכת לקום פה • שיווקי

צילום: יח"צ

כשמדובר במצוקת הדיור בקרב המגזר החרדי עולות לא מעט שאלות והעתיד אינו ברור. כבר שמענו בעבר על ישובים מתוכננים, חלקם בצפון וחלקם בדרום ועדיין הצורך לעיר חרדית במרכז הוא צורך בלתי נמנע. בתקופה האחרונה מתקיים שיח די רחב סביב פרויקט בשם דורות עילית.

'דורות עילית' היא עיר אשר עתידה לקום במיקום אסטרטגי, על רכס הרים אשר משקיפה על גוש דן ועד חופי ישראל. העיר למעשה הולכת לחבר בין ערי השומרון לערי המרכז. הקמת העיר החרדית עתידה לשנות את כללי המשחק.

250/200 סייד בר + קובייה

לאחר הצלחה במגוון פרויקטים ברחבי הארץ, 'אפיקים רוזנטלר' מקדמים במהירות שיא פרויקט בשם 'דורות עילית'. בכנס ירושלים ה – 16 אשר התקיים בקראון פלאזה שבירושלים, התכנסו בחדר המיזם של דורות עילית פוליטיקאים רבנים ואנשי תקשורת. בספר מעוטר בשם 'בוני דורות עלית' קיבלו היזמים שלל מכתבי תמיכה ואהדה כלפי הפרויקט.

פרויקט דורות עילית הוא פרויקט בעל פוטנציאל רווחי גבוה מאוד. האפשרות לקנות שטח בבעלות פרטית באזור קרוב למרכז, היא הזדמנות שרבים מחכים לה בקוצר רוח כבר תקופה די ארוכה. מלבד תמיכה נרחבת מאנשי ציבור, דורות עילית הפכה לנושא חם מבחינה תקשורתית ולא מעט משקיעים מבינים את גודל הפוטנציאל הרווחי וקונים לעצמם אדמה חקלאית.

חברת אפיקים רוזנטלר נמצאת במגעים נרחבים ושוטפים למימוש מטרתם, הפשרת הקרקע ולאחר מכן התחלת הליכי בנייה. זו לא הפעם הראשונה שאנו עדים לתמיכה מאת אנשי ציבור לפרויקט דורות עילית.

לפני מספר שבועות בט"ו בשבט התקיים אירוע נטיעות בשטח המדובר, שבו סגן ראש מעוצה אזורית שומרון דוידי בן שמעון ויועץ שר הביטחון לענייני התיישבות, הגיעו לתמוך בפרויקט ונטעו עצי זית בארץ ישראל. הסיור הפוליטי הראשון אשר התקיים בשטח עצמו לא היה בט"ו בשבט, אלא לפני כ 8 חודשים על ידי השר יואב גלנט, ח"כ יעקב אשר והרב משה מונטג.

באותו הסיור השר יואב גלנט אמר והדגיש: "בחרתם מקום מדהים, מי שגאל כנראה את השטח הזה ידע מה הוא עושה ולמה. אני רואה בזה צעד ראשון אופרטיבי בהיקף גדול למימוש החזון של מזרח גוש דן". התהליך הוא תהליך מורכב אשר לוקח זמן ומאמצים רבים, אך כשמדובר בחברה כמו אפיקים רוזנטלר אפשר להבין בבירור שמדובר בהשקעה חכמה.

מערכת 'ביזנעס' אינה נושאת באחריות ההשקעה המוצעת לעיל ואין לראות באמור לעיל תחליף לקבלת ייעוץ מקצועי ו/או ביצוע של כל פעולה עסקית המסתמכת על הדברים הכתובים לעיל.

 

Inner 620/130

7 תגובות ל: "האם ההשקעה החדשה ב'דורות עילית' כדאית?"

 1. חמש עשרה שנה לא הוקם שום ישוב חדש ביו"ש וההקפאה בהרחבת הישובים מחוץ לגבולות נמשכת כולל בשנתיים של הנשיא הכי אוהד אין שום סיכוי שארה"ב תתיר להקים ישוב חדש

 2. כל ההשקעה הזו היא עורבא פרח.
  אין מצב לבניה מסיבית ביו"ש!!!
  אל תשימו את מעותיכם על קרן הצבי. התורה חסה על ממונם של ישראל

 3. חבל שתמורת בצע כסף אתם מפתים אנשים להשקיע במקום שהם יפסידו את כספם.

 4. ברור שכדאי, כל השרים והחכי"ם בעד, והם עובדים על זה, כל אחד עד כמה שיכול.
  שום שר או ח"כ לא יתן כזה פידבק לדבר שלא יצליח, הם יודעים איפה להשקיע כדי לקחת אח"כ קרדיט.

 5. ברור ששווה, משא יודע שלא יכתוב

 6. מתקדם, מתקדם מאוד

 7. הרב ברוורמן שליט"א, אב"ד בביתר, הודיע שהכל רמאות, והזהיר מלהשקיע שם. זהירות !

כתיבת תגובה