מול ביקוש של 3.3 מיליארד: ישראכרט מימשה רק מיליארד

ביקושים של כ- 3.3 מיליארד שקל בשלב המוסדי של הנפקת איגרות החוב הראשונה של ישראכרט • בחרה לגייס סך של כמיליארד שקל • האג"חים המונפקות מדורגות בדירוג שלAa2 ע"י מדרוג

רון וקסלר מנכ"ל ישראכרט | צילום: סיון פרג'

ישראכרט, קבוצת כרטיסי האשראי הגדולה בישראל השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת איגרות החוב הראשונה שלה בבורסה בתל אביב.

במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושי שיא של כ- 3.3 מיליארד שקל, מתוכם בחרה לגייס בשלב זה סכום של כמיליארד שקל. השלב המוסדי ננעל בריבית שקלית שנתית של 1.49%.

250/200 סייד בר + קובייה

במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים אג"ח במח"מ של כ- 3 שנים כאשר מועד הפירעון הסופי יהיה בחודש מאי בשנת 2024.

ישראכרט הינה קבוצת כרטיסי האשראי המובילה בישראל, עם נתח שוק של כ-45% במחזורי עסקאות וצמיחה במחזורי הפעילות בהנפקה ובתחום האשראי.

תגובתו של ד"ר רון וקסלר, מנכ"ל קבוצת ישראכרט מסבירה את הגיוס המוצלח וביקוש היתר לאג"חים שהונפקו: "בהמשך לתוצאות ההנפקה המוצלחת במניות, הצלחת הגיוס באג"ח מהווה הבעת אמון נרחבת בחברה ע"י הגופים המוסדיים ומשקיעים בשוק ההון, כפי שמתבטאת בביקושים הגבוהים שנרשמו בגיוס, וברשימת הגופים הארוכה שהשתתפו בו.

"הביקושים הגבוהים, לצד הריבית האטרקטיבית שנקבעה במכרז, מעידים על חוסנה הפיננסי של החברה ועל מיצובה הגבוה בעיני שוק ההון. תנאים אלה יאפשרו לנו למנף את הפלטפורמה הציבורית של הבורסה לצורך גיוון מקורות המימון של החברה, וזאת כדי להמשיך ולפתח את מנועי הצמיחה שלנו, ותחומי פעילות חדשים שאנו בוחנים".

ישראכרט סיכמה את שנת 2018 עם תוצאות חזקות: מחזור העסקאות בתקופה הסתכם ל- 155.1 מיליארד ש"ח, בהשוואה ל- 144.3 מיליארד ש"ח אשתקד, גידול בשיעור של 7%.

ההכנסות בתקופה הסתכמו ל- 2,339 מיליון ש"ח, בהשוואה ל- 2,200 מיליון ש"ח אשתקד, גידול בשיעור של 6%.

870/135 ליינר ארטקל

הרווח הנקי השנה הסתכם ב- 318 מיליון ש"ח, בהשוואה ל- 299 מיליון ש"ח אשתקד, גידול בשיעור של 6%. הרוח הנקי ברבעון הרביעי עמד על 68 מיליון ש"ח בהשוואה ל-29 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

קבוצת ישראכרט הינה בעלת מחזור עסקאות של 155 מיליארד שקל. לישראכרט כ-4 מיליון כרטיסים פעילים והיא בעלת תיק המותגים רחב – ישראכרט, ויזה, מאסטרקארד ומחזיקה בבלעדיות במותג אמריקן אקספרס. הקבוצה מפוקחת ע"י בנק ישראל.

לחברה 3 מגזרי פעילות: הנפקה, סליקה ואשראי. יו"ר החברה הוא אייל דשא ומנכ"ל החברה הוא ד"ר רון וקסלר.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה