מול הדרישה לייעד יח"ד לחרדים: בירת הנגב תוכפל

למעלה מ-24,000 יחידות דיור חדשות שיביאו את באר שבע לכ-400,000 תושבים • בית חולים חדש, שטחי מסחר נרחבים ועוד כמעט ארבעה מיליון מטרים של שטחי תעשייה • בירת הנגב בדרך להכפיל את עצמה: האם החרדים יקבלו נתח?

באר שבע | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הוועדה המחוזית דרום במנהל התכנון, הפקידה את תכנית המתאר הכוללנית החדשה של באר שבע. התכנית שהופקדה לעיון הציבור, כוללת בתוכה הוספה של למעלה מעשרים וארבע אלף יחידות דיור חדשות לעיר, שיביאו כמאה ושבעים אלף תושבים חדשים לעיר, הכוללת כיום קצת יותר מ-200,000 תושבים.

התכנית כוללת גם מימוש מלא של צעדי התחדשות עירונית בעיר באר שבע, כך שגם השטח הקיים של העיר יתחדש ולא יישאר מוזנח לאחר הוספת עשרות אלפי היחידות החדשות. תכנית המתאר מתייחסת גם להקמת פארקים, שטחי ציבור נרחבים, פתרונות תחבורה מתקדמים בדגש על תחבורה ציבורית ועירוב שימושים.

250/200 סייד בר + קובייה

מלבד יחידות הדיור החדשות, תכנית המתאר מקצה גם שטחי מסחר נרחבים במיוחד, עם כ-4.5 מיליון מ"ר של שטחי תעסוקה, מסחר ומשרדים, ועוד כמעט ארבעה מיליון מ"ר של שטחי תעשייה.

שטחים נוספים מוקצים לצורך תיירות, ובנוסף לכך תכנית המתאר החדשה כוללת גם את הקמתו של בית חולים חדש בבירת הנגב באר שבע. בית החולים החדש אמור להיבנות בכניסה המזרחית לבאר שבע, זאת בהתאם להחלטת ממשלה שהתייחסה לנושא.

נציין, כי במו"מ המתקדם עם יהדות התורה, הוזכרה באר שבע כמי שעתידה לתת חלק מהמענה להתיישבות חרדית עתידית. האם חלק מ-24 אלף יחידות הדיור יוקצו לחרדים? סביר להניח שכבר בקדנציה הקרובה נוכל לבחון אם שכונה אחת לפחות מתוך אלפי יחידות הדיור, תוכננה בהתאמה לחרדים.

תכנית המתאר הקודמת של באר שבע הייתה בשנת 1970, התכנית החדשה באה להחליף את הקודמת ובכך לבצר את מעמדה של באר שבע כבירת הנגב, היא מציעה עקרונות והנחיות להתחדשות עירונית במרקם העירוני הוותיק של באר שבע, מתוך מחשבה על עתיד העיר ותושביה בשנים הקרובות.

כיום באר שבע היא העיר השמינית בגודלה בישראל מבחינת אוכלוסיה, אך היא העיר השנייה בגודלה בישראל מבחינת שטחה הגאוגרפי. אין ספק שהתכנית החדשה תצדיק את התואר של באר שבע כ"בירת הנגב", יותר מאי פעם.

Inner 620/130

תגובה אחת ל: "מול הדרישה לייעד יח"ד לחרדים: בירת הנגב תוכפל"

  1. לא לשכוח במקביל לגייס אלפי שוטרים שמזמן חסרים . יש מערב פרוע בעיר ובפזורה.

כתיבת תגובה