מזון משומר ומים מזוקקים: כך מתכוננים בבריטניה לברקזיט

תכניות חילוץ למשפחת המלוכה? הבריטים פיתחו תעשייה שלמה של ערכות חילוץ מהברקזיט • כ-300 פאונד לערכת 'רגילה' וכ-600 פאונד לערכה דה לוקס שתחזיק מעמד עשרות שנים • הבהלה הכלכלית, והיזמים הזריזים שמנצלים את החשש הלאומי

ברקזיט | צילום: pixabay

החודש האחרון מכניס את בריטניה לסחרור, ונראה כי שנתיים וחצי אחרי משאל העם של הברקזיט מצבה הכלכלי מעולם לא היה גרוע יותר. הליש"ט נסחר בשפל של כל הזמנים, הצמיחה הכלכלית הואטה והתחזיות ליום שאחרי ה-29 במרץ, שחורות עוד יותר.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

העיתונים באנגליה מתחרים ביניהם מי יחשוף תכניות אפלות יותר של הממשל המלוכני עצמו, שגם הוא אינו מאמין בראש הממשלה ובברקזיט, ובכלל – ביכולתה של בריטניה לשרוד אותו.

בימים אלה יזמים זריזים מיהרו להשיק 'ערכת ברקזיט' הכוללת מזון משומר ומים מזוקקים, כאשר הערכה הבסיסית עולה כ-300 פאונד ואילו ערכת הדה לוקס, שתחזיק להבטחת המשווקים עד עשרות שנים קדימה, תפריד בין כיסם של הרוכשים לכספם, 6 שטרות של מאה פאונד.

צחוק בצד, אך בינתיים, ללא הסכם עם האיחוד האירופי, בבריטניה אכן חוששים כי הגבולות והמסחר עם שכנותיה יסתיים בעוד שבעה שבועות, ב-29 למרץ, והתוצאה: מחסור כבד במזון, בתרופות ומצרכי בית יסודיים, כמו גם מפעלים שיינטשו מעובדים שאינם תושבי הממלכה המאוחדת ועד לסגירת עסקים בשרשרת אימתנית של מפולת כלכלית.

870/135 ליינר ארטקל

הגורם העיקרי לגבולות הסחר באי חתימה על הסכם מסודר (שטיוטה שלו נכתבה זה מכבר, אך לא נחתמה בשל אי הסכמת הפרלמנט הבריטי להצעות שבו) יהיה הצורך במכסים ובבדיקת המוצרים המיובאים אל בריטניה וממנה – דבר שיגרום לפקקי ענק בכניסת הסחורות אל בריטניה. נוסף, לכך, חברות משרדיות או יצרניות קלות – שאין להן צורך בישיבה בבריטניה באופן מוכרח – יעדיפו להעביר את עצמן למדינות אחרות כדי לחסוך מעצמן בירוקרטיה מיותרת. השבוע הודיעו 'סוני' ו'דייסון' כי הן יעברו לאמסטרדם ולסינגפור ואילו יצרניות הרכב 'הונדה' ו'טויוטה' הודיעו כי הן שוקלות להעתיק את מפעליהן למדינות אחרות.

ואיך כל זה ישפיע עלינו? מסתבר, שגם טיסות שנוספו באחרונה לקווים קיימים או קווים חדשים שהושקו – בסכנה, והנוסעים שבנו על כרטיסים לאחרי ה-29 למרץ, מוזמנים לבחון את נסיעתם שוב. אבל מי יודע, אולי בעקבות חרם הברקזיט שגרם לירידה בתיירות הנכנסת לבריטניה, ייוותרו יותר כרטיסים ביום שאחרי. במקומכם, לא היינו מהמרים ובודקים על איזו טיסה בדיוק אנו עומדים לעלות, ואם יש חשש לקרקוע מטוסנו.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה