‘מכלול’ החוץ בנקאית החלה להיסחר בבורסת ת”א

חברת מכלול, של בכירי הבנקאות הישראלית אורי פז וצבי זיו, החלה היום להיסחר ופתחה את שבוע המסחר הראשון של השנה החדשה בבורסה לניירות ערך בתל אביב | מכלול היא החברה היחידה בבורסת ת”א מבין חברות האשראי החוץ בנקאי המתמחה במימון ליווי נדל”ן למגורים כתחליף בנקאי מלא וגם במתן חוב מורכב לחברות בינוניות בצמיחה

בתמונה (מימין): צבי זיו יו"ר מכלול, ואורי פז, מנכ"ל החברה | צילום: סיון פרג'

חברת האשראי החוץ בנקאי מכלול  פתחה הבוקר את יום המסחר הראשון בבורסה לניירות ערך בת”א בטקס חגיגי מסורתי במעמד הנהלת מכלול, צבי זיו יו”ר, ושלושת בעלי השליטה בחברה: אורי פז מנכ”ל מכלול מימון, איילת רוסק מנכ”לית מכלול נדל”ן וירון בלנק דירקטור במכלול מימון. מכלול החלה להיסחר בבורסת ת”א בשבוע שעבר וצפויה בקרוב להצטרף למדדי הבורסה במסלול המהיר.

מכלול השלימה באחרונה הנפקת IPO מוצלחת עם גיוס של 110 מיליון שקל לפי שווי של 390 מיליון שקל. ההנפקה הסתיימה עם ביקושי יתר מגופים מובילים ביניהם כלל ביטוח, שותפה אסטרטגית מרכזית מיום הקמת מכלול, אשר לקחה חלק משמעותי ערב ההנפקה ומחזיקה בחברה 24.9%. בין בעלי המניות הבולטים הנוספים בחברה ניתן למנות את קרן נוקד (5.2%), ומייסדי מכלול – איילת רוסק (13%), ירון בלנק (13%) ואורי פז (19.7%).

250/200 סייד בר + קובייה

למכלול תיק אשראי כולל של מעל חצי מיליארד שקל, והיא צופה הכנסות פרופורמה של כ-68 מיליון שקל בשנת 2021, עם רווח נקי שנתי צפוי לאחר התאמות של 32.6 מיליון. תחזית החברה לתוצאות העסקיות במחצית השנייה של 2021 משקפת ציפייה לקצב הכנסות שנתי של 74.2 מיליון שקל ולקצב רווח שנתי לאחר התאמות של 37.8 מיליון שקל. במסגרת התחזית החברה צפויה להרחיב את תחומי הפעילות הקיימים – מתן אשראי בכיר ליזמי נדל”ן ומתן חוב מורכב לחברות Middle Market צומחות.

אורי פז מנכ”ל מכלול מסר: “הנפקת החברה והפיכתה לציבורית היא אבן דרך משמעותית עבורנו. הצלחת ההנפקה בעת הזו הוכיחה את הבעת האמון של השוק בחברה ואנו גאים בהיענות הגבוהה שהייתה למהלך הזה. המודל החדשני של מכלול להעמיד פתרונות גמישים יותר בהשוואה לקרנות השקעה פרטיות, תאפשר לנו להיות חוד החנית בקטגורית מימון זו ולהפוך למובילת שוק האשראי בישראל”.

870/135 ליינר ארטקל

מכלול הינה חברת אשראי חוץ בנקאי המתמחה בשני תחומים מרכזיים – מימון ליווי נדל”ן למגורים וחוב מורכב לחברות בינוניות לטובת צמיחה, בכל ענפי המשק. בתחום הנדל”ן החברה מסייעת ליזמים בענף הבנייה למגורים ולהתחדשות עירונית תוך מתן ליווי ליזמי הנדל”ן כתחליף בנקאי מלא. בתחום החוב המורכב החברה עוסקת במתן חוב מורכב, המכוון למימון חברות בינוניות בצמיחה בעסקאות מורכבות, כמוצר המשלים את המימון הקיים במערכת הבנקאית.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה