מכתב חסר תקדים: ‘נוה שמיר’ בבית שמש תישאר חילונית

בעקבות חשיפת ‘ביזנעס’ על כך ש – 90% מהזוכים הם חרדיים התחוללה סערה במערכת הפוליטית והוחלט להוציא מכתב חסר תקדים שמבטיח את השכונה לחילונים. כעת מחכים לאישורו של היועץ המשפטי לממשלה. כל הפרטים בפרסום ראשון.

נווה שמיר לחרדים או חילונים?

הידיעה שפורסמה ב’ביזנעס’ לפני כשבועיים ובה נחשף הנתון המדהים שקרוב ל – 90% מהזוכים בשכונת ‘נוה שמיר’ בבית שמש הם חרדיים, ממשיכה לעורר סערה במערכת הפוליטית והמקומית.

בסיעת הליכוד המקומית מתעקשים שיהיה מה שיהיה ‘נוה שמיר’ תישאר חילונית, במיוחד לאור זאת שמדובר בשנת בחירות ואף אחד לא מחפש צרות. מסיבה זו נוסח מכתב שעליו חתומים ראש העיר משה אבוטבול; משה מונטג יו”ר הוועדה לתיכנון ובניה; שלום אדרי חבר מועצת העיר מטעם הליכוד; משה שיטרית סגן ראש העיר; מנשה אליאס חבר מועצת עיר ממונה איכות הסביבה; שר השיכון יואב גלאנט; חגי רזניק מנכ”ל משרד הבינוי והשיכון.

250/200 סייד בר + קובייה

במכתב מצהירה כל הרשימה מכובדת הזו כי שכונת “נווה שמיר” תישאר חילונית. המכתב עדיין לא נשלחה לזוכים והוא ממתין לאישור היועץ המשפטי לממשלה. אך ברגע שיינתן האישור המכתב ישלח לזוכים בהגרלות האחרונות.

‘ביזנעס’ חושף את הנוסח המלא של המכתב:

לזוכים היקרים והנכבדים, ברמת בית שמש ד’ ובשכונת נוה שמיר- רמת בית שמש ה’ שלום וברכה, רציתי בשורות אלו יחד עם החתומים מטה נכבדי לעבודת הבניה והפיתוח של עירנו בית שמש לפנות אליכם לשקול בתבונה את צעדיכם העתידים בהקשר לזכיתכם במחיר למשתכן רמה ד’ ונוה שמיר.

כידוע שפרנסי העיר ואני קבלנו על עצמנו מדיניות עיצוב השכונות החדשות בעיר לפי מגזר ותמהיל כאשר מחד ביקשנו למנוע חיכוכים מיותרים ומאידך לתת מענים ושירותים מותאמים.

הוחלט ע”י גם בברכת גדולי ישראל מר”ן הרב עובדיה יוסף ומר”ן הרב שטינמן זצ”ל זיע”א וכן יבדל לחיים ארוכים כ”ק האדמו”ר מבעלזא להקים שכונות גם למגזר הכללי מתוך מטרה לדאוג לכלל המגזרים, ואכן יחד עם חברי מועצת העיר של ש”ס דגל התורה אגודת ישראל ושלומי אמונים כמו גם חברינו מהליכוד הבית היהודי ושאר המפלגות הכלליות ליעד את רמה ד’ למגזר החרדי ואת נוה שמיר למגזר הכללי ובכללם בני העיר הותיקה הצעירים והיקרים הרוצים להקים בית בעירם.

בכל שכונה נתנו את ההדגשים והצרכים הנדרשים לסוג האוכלוסיות שצפינו שיגיעו לגור בה. בנוה שמיר אנו מתכננים מרכזי פנאי כמו קאנטרי קלאב, קומות גבוהות, מספר מוסדות דת מצומצם, ומאפיינים נוספים הנפוצים בשכונות כלליות ברחבי הארץ.

לעומת רמה ד’ עם איפיונים דתיים וחרדיים בשכונה באופן שרמה ד מותאמת באופן מוחלט לצרכי הציבור החרדי מוסדות חינוך ותלמודי תורה רבים מרפסות סוכה וכדו’, כמו גם שמות השכונות והרחובות הותאמו כראוי.

לכן אנו קוראים מתוך ידידות וחיבה תנו את דעתכם לבקשתנו והתאימו בבקשה את מקום מגורכם לתיכנון שבוצע בשכונה ע”י נציגי העיר: רמה ד’ מגזר חרדי, נוה שמיר מגזר כללי.

איש לא יוכל להלין כלפינו אם לא ימצא בשכונה העתידית מאפיינים אחרים מהמאפיינים הנדרשים לו. חשוב לנו שכל אוכלוסיה תזכה לתנאים ההולמים אותה לפי המצופה מאורח חייה לכן מכתבנו זה בא להבהיר ולתת כיוון קריאה ברור לאיפיון ואיכלוס השכונה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

10 תגובות ל: "מכתב חסר תקדים: ‘נוה שמיר’ בבית שמש תישאר חילונית"

 1. כוחות השוק קובעים. כבכל שכונה מתחרדת כך יהיה גם שם, לא צריך לשם כך פוליטיקאיים.
  וחבל על זמנם הפנוי

 2. איזה יופי להפיל את האשמה על גדולי ישראל.
  למרות שהשכונה תוכננה לחילונים הם כמעט ולא נרשמו, חושבים שהמכתב האוילי הזה יגרום להם לבוא בהמוניהם.
  בית שמש ממזמן נמאסה על החילונים, קאנטרי ושאר ההבלים שאתם מתכננים יש בכל עיר חילונית, אז מבחינתם, למה לבוא לבית שמש החרדית

 3. על זה נאמר “חכמים הזהרו בדבריכם”!
  מילא בסלע, שתיקא בתרי……

 4. חוצפה ישראלית!!!!!!!!!!!!!!
  אף חרדי לא יוותר על דירתו במרכז בעיר בית שמש!!!!!!!!!!!
  והעירייה מחוייבת לתת לתושבים את כל הנצרך במבני ציבור!
  אם זהה היה הפוך הארץ היתה רועדת על הגזענות.
  איפה החרדים שבממשלה?????שישמרו עלינו,

 5. רמה ה’ חילונית – קאנטרי קלאב וכו’
  רמה ד’ חרדית – שמות הרחובות
  יחס מזלזל מזה לא שמענו

 6. נראה שהשלב הבא יהיה מימון שכירות פלוס מלגת קיום לחילונים שיבואו לגור ברמה ה” בושה!!!!

 7. אני חרדי וזכיתי ברמה ה נווה שמיר ,מה אתם בעצם אומרים לי אתה חרדי ולכן לא כדאי לך לגור עם חילונים ,סליחה איפה הדו קיום והמילים החמות על אחדות ? מה החילונים לא אחים שלנו ?אין סיכוי שנגור יחד ללא מריבות ?

 8. אני חרדי וזכיתי בנווה שמיר ויש לי עוד חברים חרדים שזכו בנווה שמיר ואף אחד לא הולך לבטל על הזכייה
  אין סיכוי בעולם שנווה שמיר תהיה חילונית שום חילוני ממוצע לא ירצה לגור בשכונה שמסביב מלא שכונות חרדיות ובמקום שהתקשורת מפרסמת
  מלחמות בין חרדים לחילונים קראתי הרבה כתבות על נווה שמיר והתגובות של החילונים שהם לא מתכוננים לבוא לגור
  המכתב שרוצים לשלוח זה ניסיון נואש של כמה פולטקאים בקיצור נווה שמיר תהיה חרדית זה עובדה
  וחרידי שירצה לבטל יצטער על כך

 9. חברים רק לכן הקמנו קבוצה מגובשת עם מאות זוכים בנווה שמיר מהציבור החרדי
  וגם אתם יכולים לבוא להירשם ולהתגבש לקבוצה כי רק ביחד ננצח [email protected] קרייה נאמנה ברמה ה

 10. זה מצוין!!
  חרדים גם יודעים לשחות… מגיע להם בריכה בשכונה!
  צריך לדאוג עכשיו להקצאות לגני ילדים ולבתי כנסת בשכונה – שהפתרון של העירייה לא יהיה על חשבון הבריכה והקאנטרי!!!!

כתיבת תגובה