מלחמת הברקזיט: כך מתכוננים היצרנים והתעשיינים

בריטניה מתכוננת לגרוע מכל מבחינת האזרחים: כישלון של מיי, הליכה לברקזיט בלי הסכם וסגירת נתיבי הסחר באופן הרמטי • בחודש מרץ נרשם בבריטניה גידול מואץ של רכישת חומרי גלם ורכיבים יותר מכל המדינות המתועשות • רגע לפני השיתוק או בהלה שתתפוגג? • הצפי הנוכחי: אזעקת שווא

בריטניה מתכוננת לגרוע מכל. רחוב טיפוסי | צילום: Botond Horvath, שאטרסטוק

זו לא הפעם הראשונה שזה קורה, אבל הפעם, כך נראה, האנגלים ממש מתכוננים למלחמת הברקזיט.

שלוש פעמים נכשלה תרזה מיי ראש ממשלת בריטניה בניסיון לזכות בתמיכת הפרלמנט בעסקה שהשיגה עם האיחוד האירופי ונשיאותו בבריסל על תנאי היציאה של בריטניה מן האיחוד האירופי. בנוסף, כשלו המחוקקים עצמם בהעברת תוכניות אקזיט-ברקזיט חלופיות. כך נשארו כל האופציות על השולחן: החל מדחייה ממושכת של העזיבה לזמן בלתי ידוע ועד עזיבה לא מסודרת כלל, בתאריך היעד שנקבע בהסכם עם האיחוד האירופי אחרי הדחייה: ה-12.4, יום שישי הקרוב.

250/200 סייד בר + קובייה

יעד נוסף שניתן הוא ה-22 במאי, ועתה מבקשת מיי מקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ומנשיא צרפת עמנואל מקרון – שעמם תיפגש היום – לדחות את הברקזיט עד ה-30 ביוני. הצפי הוא כי אם תציג בריטניה אכן תכנית סדורה – האיחוד ייענה לבקשה.

בינתיים, הצעדים הלא ברורים הביאו את פסי הייצור לעבוד בקצב מוגבר ביותר והסחורה המוגמרת הולכת למחסנים במקום למכירות, חלק מהמלאים של הסחורות המוגמרות שעלו בקצב מהיר ביותר בחודש האחרון היו בן היתר כדי שהמפעלים יוכלו לעמוד בגאות הצפויה בביקוש של לקוחות שחוששים מן הברקזיט. החשש השני של היצרנים הבריטים הוא מפני הייבוא הגדול של רכיבים רבים מאירופה העלולים להיפגע פעמיים ממכסים חדשים, עיכובים בגבולות והניירת המסחרית במקרה שהעזיבה תתרחש ללא הסכם, דבר שעלול להוביל לכאוס בגבולות.

מפעלים ויצרנים באגליה חוששים מאוד מהמהלכים הבאים ונערכים עם מלאי ענק הן בחומרי גלם לייצור והן בסחורות מוכנות לשיווק. זאת, לאחר שהיצרנים הבריטים ביססו את שרשראות האספקה ואת שווקי היצוא שלהם רק על הסחר החופשי עם אירופה שנמשך 46 שנים. כעת, כשאין לדעת כיצד תתרחש הפרישה מהשוק האירופי, הם חוששים מאוד ואוגרים מלאים ברמות שלא זכורות כמותן בזמני שלום.

על פי סקר של יצרנים, שמתפרסם על ידי IHS Markit, חברות מבריטניה רכשו בחודש מרץ חומרי גלם ורכיבים בקצב מהיר יותר מבכל מדינה מתועשת. מדובר בכל ענפי המשק החל מחברת התעופה איירבוס ועד מאפיות ויצרניות מזון. כל החברות אוגרות רכיבים מיבוא, חומרי גלם, מכוניות, חלקי מטוסים ואריזות.

חברת איירבוס, שמייצרת בבריטניה חלק גדול מכנפי המטוסים שלה אוגרת חלקים במפעליה בבריטניה ובאירופה ואף הורתה לספקים שלה במדינה להחזיק מלאי נוסף של לפחות חודש ימים כדי להישמר מפני הפרעות באספקה שקשורות לברקזיט. ג’ון סטאנה, מנכ”ל איירבוס הוסיף שעיכובים במעברי הגבול יהיו חלק מהבעיה הגדולה. “יש נושאים של רגולציה ותקנים של מוצרים”. דברים העלולים לשתק כמעט את הייצור והמסחר עם בריטניה.

נמל התעופה היתרו בלונדון, מסר לכלי התקשורת כי הוא צובר חלקים מכניים הקשורים לציוד השינוע של כבודת נוסעים. נמל התעופה עלול להיות מושבת אם רכיבים וחלקי חילוף חשובים שלו יהיו תקועים באירופה. בנוסף אגר נמל התעופה מלאי של כפפות גומי ופריטים נוספים ששייכים לבדיקות הביטחון, הכל כדי שהפעילות לא תתקע ולא יתרחש כאוס בשדה העמוס ביותר האירופה. חברות תרופות דיווחו שקיבלו הוראות ממשלתיות לאגור מלאי של תרופות קריטיות.

Inner article

גם באירלנד, השכנה היבשתית הצמודה, שיש לה קשרים כלכליים עמוקים עם בריטניה, אוגרים המפעלים מלאים בקצב מהיר להתכונן למלחמה הגדולה שעלולה להתרחש בעקבות פרישה לא זהירה. ואילו מפעלים אחרים באיחוד האירופי מכינים את עצמן באופנים אחרים.

גם חברת ‘אדידס’ – ענקית ציוד הספורט מגרמניה החלה להפריד את שירותי ההפצה שלה ללקוחות בבריטניה משירותי ההפצה לאירופה היבשתית. במקרה אחר, דאגה יצרנית הרכב ב.מ.וו לשריין מראש מטוס מטען ענקי, אם וכאשר יהיה עליה להטיס חלקי חילוף כדי לעקוף עומסים ובעיות בחציית תעלת למאנש.

כלכלנים בכירים באירופה ובעולם מזהירים מאוד מפני המהלכים האחרונים של המפעלים.

ההסבר פשוט: כסף מזומן היושב על רכש המלאים הללו אינו זמין להשקעה בציוד חדש או בשכירת כוח אדם, ועלול לפגוע בצמיחה. אם תורגש האטה בייצוא או בשיווק, הסחורות היושבות במחסנים צפויות למנוע מהחברות הוצאות על חלקים וחומרים חדשים, דבר העלול לגבות מחיר מהכלכלה הרחבה. זאת ועוד, מלאים היושבים בחברות המזון עלולים להימכר במחירים נמוכים מהצפוי אם יגיעו קרוב לתאריך התפוגה שלהם.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה