ממחר: מחיר החשמל יתייקר יותר מהמצופה

תרחיש הבלהות מתממש: לא רק מחירי המזון, הדיור והדלק – רשות החשמל תייקר ממחר את החשמל ב-5.7% במקום 4.9% שתוכננו מראש | הנס של הצרכנים: ייצור חשמל בגז טבעי וירידת הדולר, אחרת, המחירים היו מזנקים באחוזים נוספים

חברת החשמל | צילום: שאטרסטוק

מכה נוספת לצרכן הישראלי: רשות החשמל שהעריכה מראש כי החל ממחר, ה-1 לפברואר יתייקר החשמל ב-4.9% מתקנת את השיעור של הייקור בזינוק של 0.8% נוספים (16% מעל המצופה) ל-5.7% ייקור. מדובר בתוספת של מאות שקלים מלכתחילה לכל משפחה.

לפי דיווחים שונים זו עליית מחיר "מינורית ביותר" הודות לירידת שער הדולר ולמחיר הגז הטבעי שממנו מיוצר החשמל. עם זאת, המחיר ספג את עליית מחירי הפחם.

מחיר החשמל מצטרף לשורה של עליות מחיר בכל הענפים שיחוו הישראלים ככל שחולף הזמן ובנק ישראל לא יתערב במדיניות המוניטרית: מחירי הדלק יעלו הלילה ברמה של שיא של 7 שנים; מחיר המזון עלו (תלוי באלו תת קטגוריות) ב-5-20% בממוצע בינואר, ומחירי הדיור עולים ללא הרף. זהו תרחיש בלהות כלכלי, כיוון שהשכר במשק אינו עולה במקביל, וכך עלול להיווצר משבר כלכלי חמור.

יו"ר ש"ס אריה דרעי הגיב, כי זו "בושה וחרפה של ממשלה: יוקר המחיה מזנק וכעת גם החשמל מתייקר, כי יש לנו ממשלה חסרת חמלה ושר אוצר שאנשים לא מעניינים אותו. ליברמן, בנט וסער, אתם אחראים לעוול הזה. הכל על ראשכם".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "ממחר: מחיר החשמל יתייקר יותר מהמצופה"

  1. כתוב שכשמשיח יגיע היקר יאמיר

כתיבת תגובה