מנהל מחלקת הסייבר: “נמשיך במאמצים לחסימת ‘בלאק שאדו'”

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה פעלה להסיר את אתר האינטרנט של קבוצת הפצחנים בלאק שאדו | האתר הוסר אתמול אך מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ד”ר חיים ויסמונסקי, ציין: “המהלכים לחסימה ולצמצום חשיפה אל התכנים יימשך, מכיוון שניתן להעריך שייעשו ניסיונות חוזרים ונשנים להעלות שוב את התכנים”

מסמכים שהתפרסמו בעבר במתקפת סייבר של שאדו | צילומסך מטלגרם

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה ממשיכה במאמציה למנוע חשיפה למאגרי המידע שנפרצו בפריצה של קבוצת “BlackShadows”. במסגרת פעילות המחלקה הוסר אתמול אתר האינטרנט של הקבוצה, שבו ניתן היה להוריד מאגרי מידע המשויכים לאתר שהחזיק בפרטים אישיים של אזרים ומאגרי מידע נוספים שהתארחו על שרתיה של חברת CyberServe.

הסרת האתר התאפשרה לאחר פניות משפטיות של מחלקת הסייבר בפרקליטות לחברות שאצלן התארח אתר האינטרנט, וכן פניות לגורמים המופקדים של רישום הדומיין של אתר האינטרנט של הקבוצה. מדובר בצמצום משמעותי נוסף של אפשרות החשיפה לתכנים האישיים שנפרצו ופורסמו על-ידי קבוצת הפצחנים BlackShadows, וזאת לצד מהלכים רבים נוספים שננקטו על-ידי הפרקליטות במהלך 10 הימים האחרונים, ובהם: פנייה להסרת ערוצי הטלגרם של קבוצת הפצחנים, הוצאת צו שהורה לספקיות הגישה לאינטרנט לחסום גישה אל אתר האינטרנט של קבוצת הפצחנים, פניות למנוע החיפוש של גוגל על מנת לחסום את אתר האינטרנט של הקבוצה בתוצאות החיפוש ועוד.

250/200 סייד בר + קובייה

עם זאת, מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ד”ר חיים ויסמונסקי, ציין כי המהלכים לחסימה ולצמצום חשיפה אל התכנים יימשך, מכיוון שניתן להעריך שייעשו ניסיונות חוזרים ונשנים להעלות שוב את התכנים. כמו כן, חוזרים בפרקליטות ומציינים שהורדת התכנים האישיים או הפצתם היא בגדר עבירה פלילית.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה