מנכ"ל הרה"ר: בקשה ליבוא מזון כשר תטופל בתוך 14 יום

מנכ"ל הרבנות הראשית ליבואני המזון "בתקופה האחרונה טופלו למעלה מ-3,300 בקשות לייבוא מוצרים כשרים, שלא טופלו במועד" | גולדברג הוסף כי "מועד הטיפול שנקבע לבקשה הוא 14 יום ובכוונתי לעקוב באופן אישי אחר יעד זה"

הראל גולדברג | צילום: באדיבות המצלם

מנכ"ל הרבנות הראשית (בפועל) הראל גולדברג פנה בסוף השבוע במכתב ליבואני המזון, בו הוא מבשר להם כי הושלם הטיפול בכלל בקשות הייבוא לאישור מוצרים כשרים על ידי הרבנות הראשית לישראל אשר המתינו לטיפול.

בתחום ייבוא המוצרים הכשרים, יבואן המעוניין לייבא מוצר ככשר, נדרש לקבל שירותי השגחה מגוף כשרות המוכר על ידי הרבנות ולאחר מכן נדרש לקבל את אישור הכשרות של מחלקת היבוא ברבנות על המוצר.

במכתבו כותב גולדברג כי "מיום כניסתי לתפקיד, הצבתי לעצמי מספר מטרות, שהראשונה שבהם היא שיפור וייעול אופן הטיפול בבקשות יבואנים לתעודות הכשר עבור מוצרי מזון מיובאים, וזאת נוכח פער שנוצר בדמות כ-3300 בקשות שלא טופלו במועד הדרוש, זאת בין היתר, בשל מצוקת כח אדם במחלקת הייבוא שגררה בעקבותיה עומסי עבודה ניכרים".

לצורך כך, מפרט גולדברג, ננקטו מספר צעדים ארגונים בעידודו של הרב הראשי לישראל כב' הרב יצחק יוסף, בהקמת צוותי עבודה ייעודים לטיפול בבקשות וסגירת הפערים, כמו כן התקיימו ישיבות מול נציגי איגוד לשכות המסחר, יבואנים ועוד במטרה לבחון את הדרכים לייעול ממשקי העבודה של המחלקה ובמקביל, מחלקת הייבוא קיבלה את הסיוע הנדרש לעובדיה על מנת להתמודד באופן שוטף עם משימת הטיפול בבקשות יבואנים תוך 14 יום בהתאם ליעד שנקבע.

במכתבו מבשר מנכ"ל הרבנות הראשית ליבואנים כי "אני שמח לעדכנכם כי בסוף השבוע שעבר הושלם הטיפול בכל הבקשות, ובכך הצלחנו לסגור את הפער. כמו כן, לשמחתי הרבה, הצלחנו לייצב את הפעילות השוטפת של מתן תעודות הכשר למוצרים מיובאים באופן שאנו עומדים ביעד האמור של טיפול בבקשה תוך 14 ימים. בכוונתי להמשיך ולעקוב באופן אישי אחר עמידה ביעד זה.

Inner article

את השגת היעד זוקף המנכ"ל "הודות למסירות ולמקצועיות של עובדי מחלקת הייבוא ועובדים נוספים ברבנות הראשית שנרתמו לטובת המשימה" ומסיים את מכתבו "כי במקביל ברבנות פועלים להטמעת שיפורים טכנולוגיים במערכת הממוחשבת שלנו שיסייעו לייעל באופן דרמטי את הטיפול במתן הכשר למוצרי מזון מיובאים, תוך הסרת חסמים רגולטוריים. פרויקט זה הוצב על ידינו בראש סדר העדיפויות תוך הקצאת משאבים לא מבוטלים לטובת העניין".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה