מנכ”ל הרכבת באמירה מקוממת: “כך הרחקנו את הדוסים”

מנכ”ל הרכבת ציין בשיחה מוקלטת שנחשפה ב’ידיעות’ כי הציב בנות על הקו הצהוב שמנעו מה’דוסים’ להתקרב למסילות בעת הלויית מרן הגר”ח קנייבסקי זצ”ל | הח”כים החרדים קוראים להדחתו | מנכ”לית משרד התחבורה גינתה את ההתבטאות | מייקסנר: מתנצל, טעיתי

מנכ"ל רכבת ישראל מיכאל (מיכה) מייקסנר במרכז הניטור הקיברנטי | צילום: "צילום פרסום"

בהקלטות שהגיעו לידי ידיעות אחרונות נחשף הבוקר כי מנכ”ל הרכבת מיכאל מייקסנר התבטא בשיחה סגורה בשבוע שעבר, כי הרחיק את החרדים והדתיים מהמסילות באמצעות בנות שהציב על הקו הצהוב. “ככה מרחיקים את הדוסים”, אמר.

השיחה עסקה בקהל הרב שהגיע להלווית מרן הגר”ח קנייבסקי זצ”ל, והמנכ”ל נשמע מספר בהקלטה כיצד מנע מהציבור להתקרב למסילות. את השיחה קיים מייקסנר עם עובדים בכירים בחברה בערב יום הזיכרון, ואמר: “מה מרחיק את החברה האלו, את הדוסים מהרציף? מהמסילות? הכריזה נכון? זה לא עובד, אתה יכול לכרוז עד מחרתיים. אבל שתי בנות אמיצות הלכו על הקו הצהוב הלוך וחזור, תאמינו לי, כולם עמדו ככה”.

250/200 סייד בר + קובייה

בתגובה, ברכבת ישראל טענו שדבריו של מייקסנר “הוצאו מהקשרם” וכי הם גאים בתפעול האירוע בזמן הלוויית הגר”ח קנייבסקי. מאוחר יותר פורסמה תגובתו של מייקסנר עצמו: “הדברים שנאמרו על ידי לא היו צריכים להיאמר. טעיתי, צר לי על כך ואני מתנצל. איני מחפש הסברים ותירוצים. זה כמובן לא משקף את אישיותי ואמונותיי ובוודאי לא את השירות והכבוד שאני מקפיד לתת לכל אדם בכל תפקידיי ובוודאי ברכבת. אבדוק את עצמי פנימה איך יצאה תקלה כזו תחת ידי ואתקן להבא. אני באופן אישי נכחתי בכל משך אירוע הלוויה בתחנת בני ברק על מנת ולוודא כי כלל הנוסעים יקבלו את השירות המיטבי ויחזרו לביתם בשלום”.

ח”כ אורי מקלב הביע מחאה על דברי מנכ”ל הרכבת בפתח דיוני ועדת הכלכלה הבוקר: “זו התייחסות מזלזלת ועליונות כלפי הציבור החרדי. אפשר להגיד בדיחות על הציבור החרדי ואין אחד שמגנה, אין עוד ציבור בישראל שניתן להשמיץ אותו בצורה כזו”. יו”ר הוועדה ח”כ ביטון הצטרף לדברי ח”כ מקלב: “עליו להתנצל ציבורית”.

ח”כ יעקב אשר אמר הבוקר כי “ההתבטאות המתנשאת והפוגענית של מנכ”ל רכבת ישראל, מיכאל מייקסנר, על המגזר החרדי – בזויה וראויה לכל גינוי. אדם שמדבר כך לא יכול לכהן בתפקיד ציבורי. על מנכ”ל הרכבת לזכור כי “הדוסים” עליהם דיבר בזלזול בוטה ומחליא, הם קהל הלקוחות שלו שבזכותם הוא מתפרנס ומקבל משכורת. על שרת התחבורה לנקוט בצעד המתבקש, לאנשים כאלו אין מקום בשירות הציבורי”.

870/135 ליינר ארטקל

ח”כ ינון אזולאי אמר היום בישיבת וועדת הכלכלה בתגובה לדבריו הנלוזים של מנכ”ל רכבת ישראל: “אדם שמדבר כך לא ראוי שיחזיק בתפקיד שלו רגע אחד. הוא מבזה את התפקיד שהוא נמצא בו. צריך להעיף אותו מהתפקיד כאן ועכשיו”.

מנכ”לית משרד התחבורה התייחסת לדברי מנכ”ל הרכבת בישיבת ועדת הכלכלה ואמרה כי “הציבור החרדי משתמש רבות בתחבורה הציבורית, אנחנו הבאנו את מאות האלפים בהלווית הרב קנייבסקי וכעת במירון. כל תושבי ישראל הם אזרחים שאסור לדבר עליהם לא בזלזול ולא ביוהרה. כל ביטוי כזה אין לו מקום”.

מומלץ עבורך

11 תגובות ל: "מנכ”ל הרכבת באמירה מקוממת: “כך הרחקנו את הדוסים”"

 1. הוא חשב מחוץ לקופסה איך לשלוט בציבור שמתעלם לגמרי מחוקי המדינה. הוא מנע דחיפות ופגיעות,פצועים והרוגים. כל הכבוד.
  מה הבעיה? מה לא בסדר כאשר מצילים אנשים ממוות?
  האם לא בסדר שהוא מכנה אותם “דוסים”? אז איך צריך לכנות אותם: “חילונים”? “נערי גבהות”? “מתנחלים”? “ילדי שמנת”? “צפונים”? מה רוצים מצדיק זה?

 2. עוכר ישראל וגזען, מדברים על שוויון ובפועל עדיין יש מי שמרגיש שמותר לו לעשות ולדבר כאוות נפשו ויקבל גיבוי מלא.
  רכבת ישראל לא שלו פרטית ועל כן מי שאינו משרת את הציבור מקומו מחוץ למערכת. די עם ההסבר המטופש שכל מי שמוציא לעז על מגדר מסויים ״ הדברים הוצאו מהקשרם״ או ״ לא הובנו כראוי״ ועוד משפטים מקוממים. זה המבחן של ח״כ מיכאלי ושל בכלל ושל מפלגת העבודה בפרט הדוגלת בשוויון חברתי.

 3. הביתה.האיד צריך לנתפטר ומייד

 4. קידוש השם גדול
  אשריכם ישראל

 5. אמר גם שאם מערכת כריזה לא עובדת עליהם אז שתי בנות אמיצות זה היה רעיון מעולה וגרר תגובות של קוראים כמו חבל שלא נמרחו כמה מהם על הפסים ועוד התבטאויות שנראות לקוחות מצוררינו הגרמנים האנטישמיים
  אין לדוסים משמעת אז ככה צריך לנהוג בהם ועוד תגובות נוספות שמפלגות את העם

 6. פעם הבאה אוליי שישים כלבים?

 7. כל העולם חיים בגלל התפילות של הדוסים
  בלי אנשים שמקיימים תורה ומצוות אין הצדקה לקיום העולם
  כל יפה הנפש שמנסים להכפיש מגזר שלם של אנשים ששומרים תורה ומצוות , הם אנשים שרוצים להיות דוסים – אבל מתביישים מה יגידו החברים , המשפחה ועוד

 8. אה מי המלכים? זה רק הדוסים התותחים!

 9. בושה וחרפה. האדם הזה צריך להיות מפוטר מיידית. זהו עוד ביטוי לשנאה לחרדים, לישראל שומרי תורה ומצוות, שנטעו אנשי השמאל ועוד איש עם כפתור על הראש ומבט מתנשא. יישר כוח למתנגדים לאמירות והתנשאויות משוג זה. ואיפה מגיני הנשים מהשמאל?!! עם ישרא חי וקיים.

 10. מה חדש ,ומה הוא שונה מרוב האוכלוסיה עליה הוא משתייך,ראו באותו אירוע כשהוציאו את המיטה של הרב זצל כמה שוטרות היו סביב אותו שטח ,מאותה סיבה בדיוק!
  בנוסף-ראו במבזקים “כל מי שירצה להגיע למירון יוכל להגיע”-ומעניין שאין כרטיסים ואחרי עשרות שנים לא נוכל להגיע-וזה גם מאותה סיבה שמזלזלים בציבור שלנו.ואין מי שימחה כנגד.
  רק השם ילחם למעננו אמן.

 11. חצוף שהוא.
  אבל תכלס אים לנו קוראים דוסים כניראה שזה מחמאה!!!

כתיבת תגובה